UMUT ETMEK
 Umut etmek aslında unutulmuş bir eylem miydi. Hala umutla bakan insanlar var mıydı. İşte aklımı karıştıran iki düşünce üzerine cevap aramaya devam ediyorum.
 Hayata karşı umut etmemiz gereken aslında bir çok şey vardır. Hiç umutlu olmayan bir toplum ve bir dünya düşünelim. Baktığımızda bir çok düzensiz yaşam bir çok olumsuz olaylarla karşılaşırız. İnsanlar mutsuz, herkes herkese katlanamaz durum da, insanların hepsi düşüncesiz hale gelmiş, hayata karşı hiç bir amacı kalmamış insanlar karşımıza çıkardı. Hep olumsuzluklar meydana geldiğinden insanlar bu hayattan kurtulmak isterdi. Hayata karşı hep umutla bakan bir hayat düşündüğümüzde ise ilk başta kendini sevip, değer veren insanlar görürüz, olumsuz olaylara olumlu bakmayı öğrenmiş, mutlu, huzurlu, hayalperest, neşe dolu, hayatı yaşamaktan zevk alan, araştırıp öğrenen, yeni keşifler yapan insanlarla karşılaşırız.
  Şimdi ise etrafıma bakıyorum bunları düşündükçe insanlar sorgulamayı, araştırmayı, sevmeyi, saymayı ve en önemlisi bunlar olmadığı için umut etmeyi unutmuşlar. Kimsenin kimseye tahammülünün kalmadığını etrafımıza bakınca çok açık şekilde görür durumdayız. Başımıza gelen onca olumsuzluklarda neden demiyoruz bile gereğini yapmamız gereken şeyleri yapmayıp bir de umutla güzel zamanları düşünmüyoruz. Yarınlarımızı düşünmeden davranıyoruz.
  Evet, yarınlarımızı düşünemiyoruz önümüze bile bakmıyoruz her şeyi olacağına bırakıyoruz. Araştırıp, öğrenmek, keşfetmek, okumak  sanki insanlar olarak zorumuza gidiyor. Aslında baktığımız zaman önemli şeyleri yaşarken unutuyoruz. Her insan kendi göz perdelerini açtığı zaman bunları da düşünür hale gelecektir. Neyse ki hayata umutlu gelecekler bekleyen kişilerde var. Ama sayıları çok az olduğunu düşünüyorum. Şunu da söyleyebilirim ki bu düzen de değişecektir. Herkes ne zaman bir şeyleri değiştirmek istediğinde, kendini dinlediğinde bunun sonucuna varacaktır. Bu sonuca kitap okuyarak, kültürünü geliştirerek, yeni şeyler öğrenip keşfederek, empati kurarak, sadece kendi hayatını değil etrafındaki bir çok hayatı  da düşünerek harekete geçmelidir.
  Sonuç, olarak biz şimdiki zaman haricinde geleceğimizi düşünerek adım atmalıyız. Geleceğe bir nevi ışık olup el uzatmalıyız. Bencillik etmeyip o ışığa herkesin ulaşmasını sağlamalıyız. Tek bizim değil onlarında bir şeyleri düşünüp hareket etmesini sağlarsak dünyanın, düşüncelerin, hayatların değişerek umutlu bir geleceğin yol da olduğunu belirtebilirim.
'Unutulmuş bir eylemi herkese hatırlatarak büyük adımlar atabiliriz.'
Sinema Ve İnsan Hakları

aybukeeakderegmailcom
21 Eylül 2020
Grek Sanat Ve Estetik Anlayışı

aybukeeakderegmailcom
20 Eylül 2020
Kamera İdeolojik Aygıtmıdır...

aybukeeakderegmailcom
30 Eylül 2020