HAYAT KURTARAN PRATİK BİLGİLER
KETÇAP ŞİŞESİNE ÇÖZÜM
 Şişeden bir türlü dökülmeyen ketçaptan mı şikayetçisiniz? Şişenin içine bir pipet yerleştirip bir daha deneyin. Sorununuz çözülmüş olacak.

!
CAM SİLERKEN
Cam silmek çok zor. Üstelik sildikten sonra kirli yeri kalıp kalmadı mı diye kontrol etmek de cabası. Camları kolayca silmek ve her yerinin tam temizlendiğine emin olmak için içeriden silerken yatay, dışarıdan silerken dikey bir şekilde silin.


MİKRODALGA FIRIN İÇİN ÇÖZÜM
Mikrodalga fırında bir şey ısıtmak çok kolay. Ancak bazen ısınan yemeklerin her yeri eşit şekilde ısınmış olmuyor. Bu sorunu aşmak için tabağın ortasında yuvarlak bir boşluk oluşturup ısıtın, sorununuz çözülecek.


SARIMSAK KOKUSUNA
Elinize sarımsak kokusu mu sindi? Etrafınızdaki herhangi bir çelik yüzeyli eşyaya dokunun, hatta güzelce ovalayın. Kokudan kurtuldunuz bile!


DOMATES DOĞRAMAK ÇOK KOLAY
Cherry adı verilen o minik domatesler hem lezzetli hem de çok güzel görünüyor. ancak doğramak oldukça zor, hemen dağılıyorlar. Çözümü ise basit: Domatesleri iki tabağın arasına koyun ve biraz bastırın, sonra da kesin bir bıçakla kesin, bu kadar.

YARA BANDI DERDİ
Yara bandını parmağınıza yapıştırırken arasında boşluklar kalır ve bir türlü düzgün yapışmaz. Bunun da çözümü var: Yara bandının iki ucunda minik birer kesi yapın ve bandı parmağınıza yapıştırırken bu kesik yerleri çapraz bir şekilde üst üste getirin...


KIZARTMA KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN
Kızartma yaparken bütün evi saran kokudan kurtulmak istiyorsanız yağın içine birkaç dal maydanoz ekleyin, kötü kokulardan kurtulun.
KİVİ SOYARKEN
Kivi soyarken meyvenin yarısını harcamak istemiyorsanız bir kaşık yardımıyla oyarak çıkarmayı demeyin.


                                                                                                                       
                                          
                                                                                                                                                                                                                                    
Her Gün Küçük Adımlar

ecemsoo
25 Kasım 2020
Fotoğrafçılık İpuçları

sukranakyurt52
20 Kasım 2020