Çoğu İnsanın Çok Geç Öğrendiği 10 Şey
Hayat, virajlardan, zirvelerden, vadilerden, tırmanılacak dağlar ve keşfedilecek okyanuslardan oluşan bir yolculuktur. İyi zamanlar ve kötü zamanlar. Mutlu zamanlar ve üzücü zamanlar. 
Ama her zaman hayat ileriye doğru bir harekettir.
Yolculuğun neresinde olursanız olun, bir şekilde devam ediyorsunuz ve onu bu kadar muhteşem yapan da budur. Yolculuğun neresinde olursanız olun, bir şekilde devam ediyorsunuz ve onu bu kadar muhteşem yapan da budur.
1. Çoğu insan hayal gücünü kullanmaktan korkar.
İç çocukları ile bağlarını kopardılar.
"Yaratıcı" olduklarını düşünmüyorlar.
Her şeyi "olduğu gibi" severler.
2. Hayaliniz başka hiç kimse için gerçekten önemli değil.
Bazı insanlar ilgilenebilir. Bazıları arayışınızda size destek olabilir. Ama günün sonunda, hayalini kimse senin kadar umursamayacak.
3. Potansiyeliniz yaşla birlikte artar.
İnsanlar yaşlandıkça, daha az yapabileceklerini düşünme eğilimindedirler - gerçekte, daha çok şey yapabilmeliler çünkü daha fazla bilgi kazanmak için zamanları oldu. Bir şeyde harika olmak günlük bir alışkanlıktır. Sadece bu şekilde "doğmuyorsunuz".
4. Spontanlık, yaratıcılığın kız kardeşidir.
Her gün aynı rutini takip ediyorsanız, kendinizi ani keşif anlarına asla açık bırakamayacaksınız. Çocukken ne kadar spontane olduğunu hatırlıyor musun? Her an her şey olabilir!
5. Çoğu insan sevdiği şeyi yapmaz.
Bu doğru.
"Kitleler", yaşamayı hayal ettikleri hayatları yaşayanlar değildir. Ve nedeni, yeterince sert dövüşmemiş olmalarıdır. Yaşlandıkça ve etrafına ne kadar bakdıkca, sonunun aynı olacağına inanmak o kadar kolay olur.
Tuzağa düşmeyin.
6. Birçok insan üniversiteden sonra okumayı bırakıyor.
Tanıdığınız birine son zamanlarda okuduğu en iyi kitabı sorun, bahse girerim çoğu "Vay canına, uzun zamandır kitap okumadım."  diye cevap verecektir.
7. "Başarı" göreceli bir terimdir.
Çocuklara hep "başarıya ulaşılması" öğretilir. Bu gerçekten ne anlama geliyor? Bir kişi için başarı, başkası için tam tersi anlamına gelebilir.
Kendi Başarınızı tanımlayın.
8. Sabah yüzleşmeniz gereken tek kişi kendinizsiniz.
Gençken tüm dünyayı memnun etmek zorunda olduğunuzu hissediyorsunuz. Değilsin. Sizi mutlu eden şeyi yapın ve yaşamak istediğiniz hayatı kendiniz için yaratın. Yapabilirseniz, gerçekten sevdiğiniz birinin her sabah size baktığını göreceksiniz.
9. Hiçbir şey kalpten yaptığınız bir şey kadar iyi hissettirmez.
Saf sevgiyle yaptıklarınızın yerini hiçbir şey alamaz.
Kalbini izle, gerisi de onu takip edecek.
10. Amacınız SİZ olmaktır.
Hayatın anlamı nedir?
Siz olmak, her zaman, yaptığınız her şeyde - sizin için anlamı ne olursa olsun. Kendi yaratıcınızsınız. Siz kendi evrimleşen şaheserinizsiniz.
Büyümek, hem heykel hem de heykeltıraş, ressam ve portre olduğunuzu fark etmektir. Kendinizi dilediğiniz gibi boyayın.
Aşka Teslim Olma; Git Söyle Ona

emirhanacar07
19 Kasım 2020
Neden Nişantaşı Üniversitesi?

kurtthasan
19 Kasım 2020
İngilizce Nasıl Öğrenirsin ?

aycanivgen
15 Kasım 2020