Biraz da Film!
 Merhabalar herkese!! 'Ne İzlesem?' başlıklı yazılarımla sizlerle dizi önerilerimi paylaşmıştım. Bu sefer 'Biraz da Film!' diyerek izleyip beğendiğim filmleri bu başlık altında paylaşmaya başlıyorum. Hep dizi olmazdı tabi :) Dizi yazılarıma tabi ki devam edeceğim. Ama artık film-dizi dönüşümlü olarak yazmaya karar verdim. Umarım memnun kalırsınız. Adeti bozmadan bu sefer sizlere 3 film önerisiyle geldim. Hemen ilk film tavsiyem ile başlıyorum!
  İlk filmimiz : Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala). Henüz 20 yaşlarında bir adam ülke ülke gezerek kimi zaman doktor, kimi zaman pilot, bazen savcı ve bir sürü benzer mesleklere bürünüp dolandırıcılık yaparak geçimini sağlamaktadır. Bir süre sonra FBI bu büyük dolandırıcının peşine düşer. Lakin bilmedikleri bir şey vardır: bizim zeki dolandırıcımız pek kolay lokma değildir. Her seferinden kaçıp kurtulmayı başarır ve FBI ile aralarında kedi-fare oyunu başlar. Gerçek bir hikayeden uyarlanmış bu filmin başrolü kim dersiniz? Leonardo Di Caprio!! Muhteşem oyunculuğu ve enfes hikayesiyle gerçekten muhteşem bir film. Bence kaçırma :)
 Sırada enfes bir film var: Bir Aşk İki Hayat. Kesinlikle klasik bir romantik film değil!! Bir adamın günlük hayatta yaptığı basit seçimlerin ve kararların onu nasıl farklı yönlere savurduğunun hikayesi. Hikaye bir kaç farklı yoldan ilerliyor. Bir şeyi yaptığında neler oluyor ve eğer yapmasaydı hayatı  nasıl olacaktı. Burada hikayemiz hayatında nelerin değişeceğinden habersiz bir adamın köpeğini gezdirmeye çıkarmasıyla başlıyor. Peki ya o akşam çıkmasaydı? Gerçekten anlamlı ve izlerken keyif aldığım filmlerin başında! Bergüzel Korel ve Engin Akyürek'in başrolleri paylaştığı muhteşem oyunculuklarıyla renk kattıkları bir film. Henüz izlemediysen bu gece ne izleyeceğini buldun :)
 Veee son ama büyük tavsiye : Yes Man (Bay Evet). Jim Carrey yine yapmış yapacağını :) Bir gün her şeye evet derseniz neler olabileceğini düşünmüş müydünüz? Filmin tam olarak konusu bu. Her şeye hayır demeye alışmış bir adamın kendi isteği ile katıldığı bir program sonucunda 1 yıl boyunca her şeye evet demesi gerekmektedir. Başta hoşuna gitse de her şeye evet demek bir süre sonra işleri fena karıştıracaktır. Jim Carrey'nin usta oyunculuğuyla birlikte enfes bir komedi ortaya çıkmış. Bu akşam izlemek için eğlenceli bir şeyler arıyorsan ne duruyorsun hemen aç bu filmi!!
Ne İzlesem ? (5)

dlnyalcn
26 Mayıs 2020
Ne İzlesem? (3)

dlnyalcn
21 Mayıs 2020
Ne İzlesem?

dlnyalcn
18 Mayıs 2020