İngilizce Araştırma Raporu (Acil) - Ekonometri / İstatistik / Finans

Son Teslim Tarihi: 24 Haziran 2021 20:00
İngilizce İstatistik Ekonomi Rapor Ekonometri İstatistik Ve Ekonometri
min 8-9 sayfalık, İngilizce bir rapor yazılacak (appendix hariç)

Rapor içeriği:

1.) Araştırma konusunun açıklanması, bu konunun seçilmesinin sebeplerinin yazılması
2.) Araştırmanın hangi ülke/ülkelerde yapılacağının açıklanması ve sebeplerinin açıklanması
3.) Konu ile ilgili Literature review
4.) 4 kolonlu bir tabloda variable'ların açıklanması, Kolonlar:Variable Name, variable description, data source, data period and frequency (kontrol değişkenleri dahil)
5.) Descriptive statistics ve correlation matrix (ikisi de tablo formatında) gösterilmesi ve ilgili açıklamaların yapılması, sonuçların yorumlanması
6.) Araştırma için uygun methodology nin belirlenmesi. Neden bu methodun kullanıldığının açıklanması. Methodun avantajlarını ve dexavantajlarının açıklanması
7.) Conclusion kısmının yazılması
8.) References sayfası
9.) Appendix kısmında kullanılan data nın eklenmesi.


Konu seçimi için yardımcı olabilecek birkaç makaleyi aşağıda bulabilirsiniz. Bu konular minvalinde bir şey olması gerekiyor, further research gösterilen konular kullanılabilir. Benzer konuların farklı ülkeler için yapılmış hali olabilir. Data lar publicly available olanlardan kullanılacak. Örneğin worldbank dataları.

Levine, R. 2002. “Bank–Based or Market–Based Financial Systems: Which is Better?,” Journal of Financial Intermediation 11: 398–428.
Demirgüç-Kunt, A., Feyen, E. Levine, R. 2011. “Optimal Financial Structures and Development: The evolving Importance of Banks and Markets”, World Bank working paper.
Tadesse, Solomon. 2002. “Financial Architecture and Economic Performance: International Evidence,” Journal of Financial Intermediation 11: 429–454
Beck, T., and Levine, R. 2004. “Stock Markets, Banks, and Growth: Panel Evidence,” Journal of Banking and Finance 28: 423–442
Giannetti, M., Ongena, S., 2009. “Financial Integration and Entrepreneurial Activity: Evidence from Foreign Bank Entry in Emerging Markets”, Review of Finance, 13: 181 –223.

Referanslar kısmının güzelce hazırlanması gerekiyor. Aşırı detaylı ve profesyonel bir rapor olmasa da yukarıdaki detayları ayrıntılı bir şekilde içeren bir rapor olması gerekiyor. Makalelerden kopyala yapıştır kelimeler olmamalı. Özgün cümleler kullanılmalı.

Bu Görev Yayında Değil