Aydınlatma Projesi (Dialux) - Yapılışı Kolay Ve Kısa - Vaktim Olmadığı İçin Yardıma İhtiyacım Var.

Son Teslim Tarihi: 09 Mayıs 2021 23:00
Elektrik Elektrik Elektronik Mühendisliği Dialux Elektrik Proje Elektrik Mühendisliği Elektrik Elektronik Ögrencileri Aydınlatma Elektrik Tesisleri Lighting Aydınlatma Projesi
!!Dialux kullanılacak!! Aşağıdaki ev için aydınlatmayı tasarlayın. Her oda için armatür ve lamba sayısını hesaplayın ve armatürlerin konfigürasyonlarını tasarlayın. Mekan uygulamasına ve gerekli aydınlatmaya göre lambaları seçin. Odaların ölçüleri şekilde verilmiş olup, lambaların seçimi ve istenilen aydınlatma öğrencilerin görevidir. Tüm ev için aydınlatma yansımaları Tavan 0,7, duvar 0,5 ve zemin 0,2'dir. MF, tüm ev için 0,7 olarak kabul edilir.
(Design the lighting for the following house. Calculate the number of luminaries and lamps for each room and design the configurations of the luminaries. Select the lamps based on the application of the place and required illuminance. The dimensions of the rooms are given in the figure and the selection of the lamps and the desired illuminance is the students duty. The lighting reflections for the whole house are Ceiling 0.7, wall 0.5 and floor 0.2. MF is considered 0.7 for the whole house.)
Eklenen dosyaları görmek için giriş yapınız !

Bu Görev Yayında Değil