Hüseyin Furkan
YazarHüseyin Furkan
3 dakika okuma süresi
Mar 21, 2019

Yüklenilen Bir Ödev, Eğer Öğretmenine Yakalanırsa


Görevi gizli yayınla demezseniz

  Yüklediğiniz bir görevi gizli yükleme özelliği olmasına rağmen bazılarınız ısrarla herkese açık yüklemeye devam ediyor. Ödev gibi kişiye özel verilen sorumluluklarınızı buraya yüklemenize ses çıkartmıyoruz. Yardım almak istiyor olabilir ve yaptırınca öğrenmek daha kalıcı olabilir diyoruz. Ancak dikkatsizliğinizde nasıl bir durumla başbaşa kalabiliyoruz sizinle paylaşmak istedim. Gerçekleşme tarihi (30 Temmuz 2018)

- Tarafımıza İletilen Yazı

Telefonla olan konuşmamızı buraya koyamayız tabii ki ancak yazışmalarımızı sizinle paylaşmak isterim,

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Merhaba sayın ilgili,

Atatürk Üniversitesi'nde yaz okulunda verdiğim ders ile alakalı ödev metni olarak öğrenciye verdiğim

dosya sitenize yüklenmiş. Ödevin ve dosyanın sitenizden kaldırılmasını rica ederim.

Aksi takdirde öğrencilere özel olarak mesaj attığım ve internette hiç bir şekilde paylaşmadığım dosyanının nasıl sitelerde dolandığına dair

gerekli işlemleri yapacağım.

Kendini uyanık zanneden bir kaç öğrenci sizin vasıtanızla ödevi yaptırıp bana yutturmaya çalışacak

ancak ödev değerlendirme ve demo yaparken ben onlara gerekeni yapacağım.

Lütfen aşağıdaki adreste adımın geçtiği ödev dosyasını ve ödevi kaldırınız.
Saygılarımla.

Arş.Gör. ***** *****

Atatürk Üniv. *******  Müh. Bölümü

Tel:0442 231 **** - Erzurum

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""

- El Cevap

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Merhaba Sevgili ve Saygıdeğer ***** Hocamız

Telefondan da görüşmüştük uslubunuz için ayrıca teşekkür ederim. Ne kadar çok kisitlasanizda öğrenciler bir yolunu bulup yine yaptırıyor. Ben de öğrenci oldum ve 8 yıldır halen öğrenciyim. Bu siteyi ve başka yaptığım projeleri de başkalarının odevlerini yaparken kendimi geliştirmeye borçluyum. Yani onlara borçluyum. Ödevleri yapmakla kalmayıp bana yaptıran arkadaşlara da anlatıp onların anlamasına vesile olmuştum. Öğrencilerin hepsi bir degil, kimisi baska derslerde baska konularda basarili oluyor. Ben de her ogrenci gibi her konuda başarılı olamayip baskalarina yaptirarak gectigim dersler olmustur. Siz de haklı olarak kendi dersinize saygi duyulsun istiyorsunuz. Ancak odevler ogrencilerin ogrenmesi icin veriliyor ise bence ülkemiz için daha hayırlı olur. Bir dersi geçmek için gerekli puanın yalnızca sınavlarıyla toplanıyor olması bu tarz etik olmayan davranışlarin önüne gececegine inancımız tam. İstediginiz dogrultuda ödeviniz yayindan kaldırılmıştır. Dersinizle yakından ilgili olmanizdan memnuniyet duyuyor ve tüm hocalarımızın öğrencileriyle alaka seviyesinin ayni şekilde olmasını temenni ediyorum.

Teşekkür eder, 

İyi çalışmalar dilerim

Furkan Öztürk, Founder @ogrenciyegelir

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Telefon görüşmemizde, yükleyen öğrencimizin bilgilerini talep etmişti

Ne yazık ki kendilerine bu talebi gerçekleştiremeyeceğimizi ilettik. Biliyorsunuz ki bizler görev yükleyen kullanıcıların bilgilerini saklamıyoruz. Ne iletişim bilgisi ne de kullanıcı hesabı mevcut değil. Diyeceksiniz ki, nasıl yani databasede hangi user olduğunu tutmanız gerekiyor. Evet, ancak bu bilgileri de şifreleyerek kaydettiğimizi düşünün ;) 

Ayrıca görev yayından kaldırıldığında tüm bilgilerinizin uf olup uçtuğunu hayal edin. Emniyettesiniz. Belki de bir gün kapanır sitemiz ancak hiçbir bilginiz saklanmayacaktır. 

Sevgilerimle...

Bunlar İlginizi Çekebilir