Cesur Hamza
YazarCesur Hamza
2 dakika okuma süresi
Eyl 22, 2019

YİNE BİLDİĞİMİZ GİBİ


YENİ BİR BAŞLANGIÇ UMUYOR HERKES. UYANDIĞINDAN HER ŞEYİN YENİ BİR HAL ALDIĞI, ESKİ GÜNLERİN YAŞANMAYACAĞI UMUDU TAŞIYOR HERKES. AMA HER NE KADAR O ANI O GÜNÜ O DÖNGÜYÜ GERİDE BIRAKTIĞIMIZI DÜŞÜNSEK DE HER ŞEY YİNE BİLDİĞİMİZ GİBİ. HAYAT NEREDEN BIRAKTIYSAK, O NOKTADAN İTİBAREN HİÇ SEKTEYE UĞRAMADAN DEVAM EDİYOR. GÜNEŞ AYNI YERDEN DOĞUP, AYNI YERDEN BATIYOR. TRAFİK AYNI SAATLERDE TIKANIP, YELKOVAN AYNI YÖNE HİÇ DURMADAN DÖNMEYE DEVAM EDİYOR. BIRAKMALIYIZ ARTIK BU DEĞİŞİKLİK HEVESİMİZİ. FARKINA VARMALIYIZ HAYATIN, TADINA VARMALIYIZ ANIN, TUTABİLMELİYİZ ZAMANI. YANİ KISACASI ASIL GEREKLİ OLANI YAPMALIYIZ.

HAYATI NE KADAR DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIRSAK, O DENLİ YIPRANMAYA DEVAM EDERİZ. YAĞMURUN ALTINDA KÖK SALMALIYIZ ARTIK. ÇÜNKÜ YİNE YAĞMUR YAĞACAK. BUNU NET BİR ŞEKİLDE SINIRLANDIRMALIYIZ. HAYATTAKİ EN MUTLU İNSANLAR HER ZAMAN ANI YAŞAYAN İNSANLARDIR. SÜREKLİ ANI DEĞİŞTİRMEYE, ZAMANI KONTROL ETMEYE ÇALIŞMAK FAYDA SAĞLAMAZ. HER ŞEYE YETERİNCE KIVAMINDA YAKLAŞMALIYIZ. ZAMAN BU YİNE BİLDİĞİNİZ GİBİ.

SORUMLULUK SAHİBİ OLMAK HER ŞEYİ ZAMANINDA YETİŞTİRMEK DEĞİLDİR. HER ŞEYİ ZAMANINDA EN İYİ BİÇİMDE YETİŞTİRMEKTİR. BU MANTIKLA YAKLAŞMALIYIZ HER ŞEYE. HAYATTA SÜREKLİ YENİ BAŞLANGIÇLAR YAPMAYA ÇALIŞMAK, İNSANI EN ÇOK YIPRATAN OLAYLARDAN BİR TANESİDİR. VAR OLAN BAŞLANGICI İSTEDİĞİMİZ DÜZEYE GETİRMEKTİR ASIL ÖNEMLİ OLAN. İSTEDİĞİMİZ KADAR ÇALIŞIP, PLAN KURALIM AMA GÜNEŞİN BATIŞINI ENGELLEYEMEDİĞİMİZ GİBİ. HAYATTA SÜREKLİ YENİ BAŞLANGIÇLAR YAPMAYA ÇALIŞMAK GEÇMİŞİMİZİ, ANIMIZI, GÜNÜMÜZÜ DEĞİŞTİRMEYECEKTİR. BUNLARIN FARKINDA OLUP İLERİYE ODAKLANMAK HER ZAMAN EN İYİ SONUCU GETİRECEKTİR. ÇÜNKÜ BİLİYORUZ Kİ; HAYAT YİNE BİLDİĞİMİZ GİBİ İLERLEYECEKTİR...

Bunlar İlginizi Çekebilir