Hasan Can
YazarHasan Can
2 dakika okuma süresi
Eyl 9, 2018

Ücretsiz Microsoft Office Alternatifleri


Herkesin kullandığı, ihtiyacının olduğu fakat ücreti oldukça yüksek olan MS Office programlarının ücretsiz alternatifleri ile MS Office üzerinde yaptığınız bir çok şeyi yapabilrsiniz.

LibreOffice

Microsoft Office programlarından sonra en çok tercih edilen kolay kullanımlı ve tamamen ücretsiz açık kaynak kodlu bir ofis yazılımı, Microsoft Office ile yaptığınız her şeyi yapabiliyorsunuz. Düşük özellikli bilgisayarlarda dahi yavaşlama problemi olmadan hızlı ve stabil çalışmakta. Çalışmalarınız çıktısını Microsoft Office biçimide dahil olmak üzere bir çok farklı şekilde alabiliyorsunuz. Türkçe dil desteği bulunmakta

Apache OpenOffice

LibreOffice ile arasında pek bir fark yok. LibreOffice programına kıyasla biraz daha yüksek sistem özelliğine ihtiyaç duyuyor. Tasarım ve işleyişi olarak LibreOffice ile birebir aynı ve Türkçe dil desteği de bulunmakta.

WPS

WPS ofis yazılımı gerek tasarımıyla gerek ek özellikleriyle bir çok ücretsiz MS Office alternatifine fark atmayı başarıyor. MS Office ile en yakın tasarıma ve kullanıma sahip olan bu programda bir çok işe yarar ek özellik bulunuyor. Bunlardan birisi de WPS Cloud özelliği. Size verilen ücretsiz 1GB bulut alanına çalışmalarınızı hızlıca kaydedip güvenli bir şekilde saklayabiliyorsunuz.

SoftMaker Office

Tasarım açısından MS Office yazılımlarına yakın bir tasarıma sahip. Basit ve hızlı bir program. Düşük özellikli sistemlerde dahi oldukça performanslı çalışıyor. Profesyonel versiyonları ücretli olsa da ücretsiz versiyonuyla her şeyi yapabiliyorsunuz. Herhangi bir ücret ödemeden sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

ONLYOFFICE

Sış bir tasarıma sahip. Tüm ofis ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yazılım. Lakin biraz ağır çalışıyor. Düşük özelliklere sahip bilgisayarlar haricinde yüksek özellikli bilgisayarlarda bile rahat çalışamıyorsunuz. Oldukça hantal bir ofis programı.

Bunlar İlginizi Çekebilir