Nilsu Küçük
YazarNilsu Küçük
3 dakika okuma süresi
Eyl 10, 2021

Ücretsiz İngilizce Konuşmak?


Speak Peak: %100 Ücretsiz İngilizce Konuşmayı Öğrenmek İster Misin?

Ücretsiz ve keyifli bir şekilde İngilizce öğrenmek herkesin dikkatini çekecektir. Zamanında benim de ilgimi çekmişti ve çok olumlu sonuçlarımı sizinle paylaşmaya karar verdim. 

Bu satırları yazmaya başlarken aklımdaki tek şey aktif olarak okuduğum kurumun hazırlık sınavının ne kadar zor olduğunu size anlatmaktı. Sonra fark ettim ki isyankâr olmaktansa neden çözüm odaklı olmuyorum? Evet hazırlık okuyorsanız ve bölümünüz %100 İngilizce ise sizi çok zorlu bir dönem bekleyecek demektense size altın tepside ücretsiz bir uygulama aynı zamanda web site sunuyorum.

   Uygulamanın ismi Speak Peak, özet geçmek gerekirse; rastgele seçilen bir konuşma partneri ile bire bir konuşarak, İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olan bir internet sitesi. Tamamen ücretsiz olmasıyla birlikte değerli vaktinizi harcamanız gereken öncelikli yerlerden biri. Z kuşağı dünya nüfusunun üçte birini oluşturuyor ve bu kuşak nasıl sosyalleşmesi gerektiğini çok iyi biliyor. Dijitalin dünyamızdaki gelişimin en büyük katkıları Z kuşağına ait. Bu jenerasyon çocukları internetle büyüdü ve teknoloji hep hayatlarının önemli bir parçası oldu. Şu zamanlarda önemli iş adamları bile bu jenerasyondan fikir alarak, güncel bir şekilde işini devam ettirmeyi tercih ediyor. Sosyalleşmek için de uygulamalar akıllı telefonların vazgeçilmezi haline geldi. Sosyal çevrelerini dünyanın her tarafından insanlarla genişletmek isteyenler için de bu uygulama çok verimli. Uygulamanın ücretsiz olmasından sonra en sevdiğim yanı hem web sitesi olması hem de akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz bir ‘‘application’’ olması. Çünkü insanlar bu günlerde ağır bilgisayarlar taşımaktansa işlerini akıllı telefonlar ile halletmeyi tercih ediyorlar. Web sitesi uygulaması kadar gelişmiş olmasa da istediğiniz verimliliği size sağlıyor ve dünyanın birçok ülkesinden insanlar ile iletişime geçebiliyorsunuz. Ben İngilizce konuşabiliyorum ama anlayamıyorum ya da tam tersi derseniz de uygulama size önemli bir avantaj sunuyor. Seviyenizi filtreleyebilmenizin üstüne bir de karşınıza gelecek kişinin yani konuşacağınız kişinin İngilizce seviyesini filtreleyebiliyorsunuz. Üst düzey birisiyle konuşmak İngilizcemi geliştirmek istiyorum diyebilirsiniz ya da kendi seviyemde birisiyle konuşup onun hatalarını fark etmek istiyorum da. İkinci seçenek sizi daima onure edecektir. Ancak kendinize güvenir bir şekilde adımlar atarsanız İngilizceyi öğrenebilirsiniz. Uygulama sizi çok uzaklardan insanlarla karşılaştırıp, tanışmanızı; farklı hayatları, kültürleri, yerleri farklı dillerden insanlarla aynı dilde birleştirmeyi sağlıyor. Türkiye de yaşıyorum ama Rusya’dan, Almanya’dan veya birçok farklı ülkeden artık arkadaşlarım var. Hem İngilizcemi geliştirdim hem sınavı geçtim hem de arkadaş edindim. Ücretsiz erişebildiğiniz bundan daha verimli bir şey var mı?

https://speak-peak.club

Bunlar İlginizi Çekebilir