Hasan Sert
YazarHasan Sert
2 dakika okuma süresi
Eyl 17, 2019

Türkiye de görülmesi gereken yerler(görüp gezdiğim yerler)


Ben Kapadokya çok fazla gittim güzel bir yer ama pahalı turist tuzağı gibi bir yer türk insanına önem verilmiyor kore çin ve japonlara çok önem veriyorlar balon turuna gelirsek ise kişi başı 600-1000 tl arası çok fazla bence çok türkler tercih etmiyor neden acaba:))

Antik güzel Aspendos: Aspendos, amfitiyatrosuyla meşhur bir antik kent. Antalyanın 49 km. batısında yer alıyor. M.S. 2. yyda Romalılar tarafından inşa edilen tiyatro 15 bin kişi kapasitesi ile en iyi korunmuş eski yapılardan.Antalya turistlik olduğu için pahalı bir yer bana göre tabi bu fikir.Otobüs hattı geniş ve kaliteli 2 yıl önce 2 tl idi

Yedi renkli göl Eğirdir: Isparta sınırları içindeki Eğirdir Gölü`nün manzarası yılın her mevsimi harika. Genelde camgöbeği renginde olan göl; bazı gün ve saatlerde değişik renklere büründüğü için halk arasında yedi renkli olarak anılıyor. Isparta küçük ve insanları yardım sever giderseniz sizlere yardım edeceklerdir(bana ettiler)

Doğal serinlik Ayder Yaylası: Ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı yayla Çamlihemşin ilçesine 16 km. mesafede. Ayder, zengin florasının yanı sıra kaplıcası ile de bölgenin en çok tercih edilen tatil yerlerinden biri.Ben yazın gitmiştim ama üşüdüm gitmeyi düşünenlere yanlarında mont götürmelerini tavsiye ederim. otelleri pahalı  öğrenciye göre biz arabada yatmıştık

Damlataş astıma iyi gelir: Alanya için çok rahatlıkla bir mağaralar kenti diyebiliriz. Dünyaca ünlü mağarası Damlataş`tır. Mağara, büyüleyici güzelliğinin yanı sıra astım hastalarına iyi gelen havasıyla da bilinir.Damlataş mağarasına bir arkadaşımızın astımı geçmesi ümüdiyle gitmiştik ama o içerde 5 dk bile duramadığı için çıktık yaşlılar için ve diz rahatsığlı çekenler için zor bir yer çok fazla basamak var.

HASAN SERT

ULUSLARARASI TİCARET VE FİNANSMAN 3.SINIF 

TEK BAŞINA GEÇİNMEYE ÇALIŞAN ÖĞRENCİ

Bunlar İlginizi Çekebilir