Eda Yılmaz
YazarEda Yılmaz
1 dakika okuma süresi
Haz 14, 2019

  TASARIM HAKKINDA 


   Tasarım, görünen her şeydir ve görünen her şeyin kendine has bir dili, algısal bir yapısı vardır. Bazen algılaması kolay gibi olsa da, oluşum süreci eğlenceli olduğu kadar bir o kadar zor ve karmakarışık bir süreçtir.

   İnsanlar görselliğe önem verir. Bir kitabı alırken ilk önce kapağına bakar sonra içeriğini okumaya başlarız. Bir ev alırken önce bir iç ve dış tasarımına bakarız, bizi çeker ve sonrasında kullanışlılığına kafa yorarız. Alışveriş yaparken vitrinlerdeki o büyüleyici tasarımlar adeta bizi o kıyafetlere aşık eder mağazaya girmemiz saniye sürmez. Ki daha bunlar gibi milyonlarca örnek verebiliriz. Tüm bu örnekler bile görsel algının algılama boyutundaki önemli yerini vurgular.

   Tasarımın bir çok dalı vardır bildiğiniz üzere. Mimari tasarım, grafik tasarım, endüstriyel tasarım, moda tasarım, görsel iletişim tasarım... Ve bu dallar bile kendi içlerinde bir çok alana ayrılırlar. Benim için ''tasarım'' kelimesi adeta bu dünyaya lütfedilmiş.

   Yeteneğiniz ve ilginiz var ise; isteyin, eğitim alın, düşünün ve sonsuza dek yaratın. Tasarımın her dalına değer veren herkese sonsuz sevgi ve saygı ile...

  Bunlar İlginizi Çekebilir