Aykut Şahin
YazarAykut Şahin
2 dakika okuma süresi
Haz 29, 2020

Samsung Galaxy Watch 3 İçin Yeni Görseller Yayınlandı


Samsung’un merakla beklenen ve ortaya çıkan konsept tasarım görüntüleri büyük beğeni toplayan akıllı saati Galaxy Watch 3’e dair yeni görüntüler ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde gelen görüntülerde, saatin genel tasarım detayları hakkında bolca bilgi edinmiştik. Bu kez ise gelen görsellerin saatin tanıtım tarihine gönderme yaptığı düşünülüyor.

Şimdiye kadar akıllı saatin ekran boyutu, batarya kapasitesi gibi pek çok detaya dair bilgiler ortaya çıktı. Hatta saat sonrasında çalışır halde de görüntülenmişti ve bu sayede bazı özelliklerine dair ön bilgi de oluşmuştu.

Akıllı saat tasarımları giderek klasik saat tasarımları ile iç içe geçerek daha ‘şık’ bir hale getiriliyor. Samsung’un diğer akıllı saatlerinde de benzer bir tasarım mantığı ile ilerlediğini biliyoruz. Akıllı saat denince genelde gözümüzde canlanan imaj daha köşeli ve fütüristik bir tasarım iken Galaxy Watch 3, yuvarlak hatları ile dikkat çekiyor. Apple, Xiaomi gibi markaların akıllı saatlerinde yoğun olarak köşeli ve modern bir görüntüyü tercih etmeleri, Samsung’u akıllı saat konusunda bu anlamda farklı kılıyor. 

Samsung Galaxy Watch 3’ün özellikleri neler olacak?

> Çerçeve Ölçüsü: 41 mm / 45 mm

> Ekran Boyutu: 1,2 inç / 1,4 inç

> RAM: 1 GB

> Depolama: 8 GB

> Batarya: 247 mAh / 340 mAh

> İşletim Sistemi: Tizen OS 5.5

> Paslanmaz çelik ya da titanyum kasa

> Gorilla Glass DX ekran koruma

Bunlar İlginizi Çekebilir