Hakan Akyol
YazarHakan Akyol
2 dakika okuma süresi
Mar 31, 2020

Sahte mail Nedir Nasıl Açılır?


Sahte mail Nasıl Açılır?

E-posta iletişim çağında en çok kullandığımız iletişim araçlarından birisidir. Bu nedenle e-postalar hayatımızda büyük bir alan kaplar. E-postalar hız açısından ışık hızında karşıdaki kişiyle iletişim kurabilmemizi sağlar. Gelişen mail programlarıyla birlikte birçok dosya alışverişi veya ileti alışverişini anında yapabilir durumdayız. Maillerinizi kullanabilmek adına birçok programdan yardım alabilirsiniz. Ayrıca tarayıcı kullanarak mail adresinize giriş yaparak gelen e-postalarınızı kontrol edebilirsiniz. İnternet dünyası içerisinde gizli bir şekilde iş yapmak isteyen birçok insan bulunmaktadır. Gizli işler yapabileceği yasa dışı işler yapılacağı anlamına gelmez. Bazı uygun olmayan durumlarda gizlice yapılmak istenen birçok iş olabilir. Gizlilik kişisel bir tercihtir. Gizli olmak isteyen kişiler sahte mail açarak bu yollara başvurabilir. Sahte mail oluşturma oldukça kolaydır. Bunun için farklı ve bilinmeyen bir isim, soy isim ve e-posta adresini girmek gerekir. Bu yollar ile sahte mail açılabilir.

Sahte mail Nedir?

Sahte mail kişilerin gizlice açabildikleri kendi kişisel bilgilerini içermeyen ve bilinmeyen e-posta adresleridir. Bu e-posta adresleri ile günümüzde birçok dolandırıcılık suçu işlenmektedir. Ancak her sahte mail, kötü olaylar ile bağlantısı bulunmaz. Basit bir dolandırıcılık yönteminde sahte mail hesapları kullanılmaktadır. Yasa dışı şekilde hareket ettirilen mail adresleri genellikle banka adresleri ile taklit edilerek oluşturulmaktadır. Örnek verilecek olunursa Ziraat bankasından mail geldi ve siz bunu gördünüz. Düzenli olarak size [email protected] şeklinde düzenli olarak sizlere mail geliyor ve dikkat etmiyorsunuz. Aynı mail adresi ile sizin kişisel bilgilerinizi soran veya sizi aramasını söyleyen bir mail alabilirsiniz. Bir anlık dalgınlıkla bu mail adresini gerçek sanarak sizden istenilenleri yerine getirirsiniz. Sahte mail örneklerinden birisi budur.

Sahte mail Açma Faydaları

Sahte mail dolandırıcılık ve yasa dışı işler için kullanılmayacağı zaman birçok faydası bulunur. Öncelikle gizli kalırsınız ve kimse sizin kimliğinizi bilemez. Ayrıca farklı isim ve soyisim kullandığınız için farklı işlerde kullanabilirsiniz. Örnek olarak bir bahis sitesine üye olurken bu mail adresini verebilirsiniz. Sizin olmadığı için gerçek e-posta adresinizi bu tür mailler meşgul etmez. Böylece alternatif yaratmış olursunuz.

Hemen kendinize sahte bir mail açmak istiyorsan ziyaret ediniz: 

https://sahtemail.com/

Bunlar İlginizi Çekebilir