Abdulsamet
YazarAbdulsamet
1 dakika okuma süresi
Ağu 24, 2019

Programlamada Python Gerçeği


Nedir Bu Python ???

Merhaba , öncelikle python nedir sorusuna bir cevap bulalım ... Herkesin bildiği üzere çağımız teknolojisi hızla gelişiyor ve buna yazılım sektörü öncülük ediyor. Tıpkı Teknolojinin gelişimi gibi Yazılım sektörüde her geçen yıl büyüyor ve hızla güncelleniyor. Python ise bu hızla gelişen yazılım dünyasının hızla takip edilen programlama dillerinden birisidir. 

Ne İşe Yarar Bu Python ???

Python, diğer programlama dillerinin aksine kullanımda yarattığı kolay kod yazma özelliğiyle Yazılım geliştiricileri tarafından her geçen yıl kullanımı artmakta olan bir dil olup; Web tasarımdan, Siber Güvenliğe hatta Pygame kütüphanesi ile Oyun Programlamaya kadar bir çok alanda kullanılabilir bir dil olarak bir yazılımcının kesinlikle öğrenmesi gereken dillerin başında geliyor.

Tabi ki Python'ın, büyük projelerinde dili olduğunu söyleyemeyiz ancak bu programlama dili ile yapabileceklerininiz haddi hududu yok ! Siz de yazılıma yeni başlayanlardansanız kod yazma evrenine bu dil ile giriş yapabilir ve yazılım sektörüne hızlı bir giriş yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yazılarımın devamı için takipte kalın... ayrıca bana görev verebilirsiniz. İyi günler...

Bunlar İlginizi Çekebilir