Feyzullah Yeşil
YazarFeyzullah Yeşil
550 görüntülenme
3 dakika okuma süresi
Nis 24, 2019

Operation Terminatoré


Artık her köşe başında görebiliyoruz onları...gelecekten gönderilenler!

Onları ilk farkettiğimde havalimanındaydım. Uçağı beklerken göz göze geldik. Bir an tedbirli kamuflajını üstünden atmıştı. Beni görünce panikle tekrar herkesin o alıştığı görünümüne geri döndü. Bir makineden ibaret görüntüsünün arkasındaki çıplak gerçek karşısında dehşete düşmüştüm. Susma payı olarak sunduğu çeşit çeşit şeyler beni daha da uyandırdı. İlk hatasını doğası gereği yapmıştı; bana sunduğu kahveler beni daha da uyandırdı dehşete...

Hangimiz kahve makinelerinin gerçek yüzünü görebildik şimdiye kadar? Şimdiye kadar dünya üzerindeki hükümetlerin farketmedikleri ya da farkedip de sakladıkları yalın gerçeği duyurmamın zamanı geldi de geçiyor bile. Kahve makineleri gelecekten gönderilen birer kahvenatör aslında!!!

Dünya 2050'lerin sonunda bambaşka bir yere dönüşmüştü. Değişmeyen sadece alışkanlıklardı belki de. "2016'lar" partilerinin verildiği ve insanların pamuk, ipek veya sentetik alaşımlı kıyafetler giyip kendi kendine fotoğraf çektikleri ve yapayalnız takıldıkları partiler gençliği büyük bir yozlaşmaya sürüklüyordu. Aliminyum ve streç filmlerden yapılma kıyafetlerin giyildiği dönemde bu tür partiler günah gecelerine dönüşüyordu. Günah dediğim de gıybet dedikodu ne olacak 2016'lar partisinde. Bu durumdan çok rahatsız olan bir topluluk vardı: inekler!

İnekler insanların kendilerinden daha inek olmasına dayanamıyor, adeta kendi inekliklerinin ayaklar altına alındığını düşünüyorlardı. Bu durumu düzeltmenin tek bir yolu vardı: "Operation Terminatoré"! Bir Holywood canlandırması, ineklere "tam bizlik bir senaryo" dedirtti. Kendi terminatörlerini geçmişe yollayıp insanların uyanmasını sağlayacak ve insanların inekliklerden ineklik beğendikleri günleri geride bırakarak tek ineğin kendileri olduğunu bir kere daha ilan edeceklerdi. Bu dünya çayırına iki inek fazlaydı ne de olsa!

Plan uygulamaya konduğunda birçok inekten itiraz geldi. Fakat daha sonra o ineklerin insan soyundan olduğu ortaya çıkınca çok da umursanmadı. 2085'in yazında ilk kahvenatör göreve hazırdı. 2085'e kadar ineklerin yerine tekno robot ineklerin yaşamaya başladığını anlatmama gerek yok sanırım. Hızlı ilerlediler bilimde. Ne de olsa inektiler. İlk kahvenatör geçmişe 2085 Tekno Robot Ağustosunda gönderildi. İlk olarak plazalara, oto sanayi esnafına ve el yapımı kahvecilere yollandı.

Burada bir antiparantez açmak istiyorum. Makinelerin yollanması yaz aylarına denk geldiği ve de dünya nüfusunun yığıldığı kısım olan kuzey yarım kürede yazın insanların kahve alışkanlıkları değişkenlik gösterdiği için operasyon sonbahara ertelendi. Sonbaharda iki yeni destek timi daha yollandı: Kürkmantolumadonnatör ve instagrammatör! Böylece insanlar içip içip okudu, okuyup okuyup üflemek yerine instagrama fotoğraf koydu.

Plazalar en uygun ortam olarak tespit edilmişti. İnsanların ayakta uyutulduğu daha iyi bir yer olamazdı. Önce oralara yollandı. Oto sanayi esnafı tam bir işlem hatasıydı. Zaten yürütülemedi ve işlem sonlandırıldı. Oraya yollanan Kahvenatör 8X-107 timi hurdacılara satıldı. Oto sanayilere geçmişten yollanan çay semaverlerini bir başka yazıda anlatacağım. El yapımı taze kahveciler alt operasyonu belli başlı ülkelerde olağanüstü başarıya ulaştı. Babadan kalma parayla ya da kredi borcuyla kahveci açan hipster sakallı bandanalı gençlerin eli ayağı adeta bu makineler olmuştu. Yanına kurabiye koyunca her türlü yutuyordu millet yemi. "El yapımı kahve hmmsfh hmmsfh" diye diye içen insanlar aslında operasyonun en başarılı ürünleri oldular. Böyle böyle el yapımı kahve miçino mokka fırappe yudumlayan insanlar içtikçe uyandı. İçtikçe insan oldu...ineklerin emeli doğrultusunda....

İneklerin "madem bizden süt sağılıyor neden sütlü kahve de sağılmasın acaba?!" diye ortaya attıkları ve gelecekten bize gönderdikleri kahvenatörlerin kutsal amacına artık siz de uyandınız. Buradan dönüş yok. Mavi kırmızı her türlü hapı yuttunuz. Artık insan olma vakti. Azıcık insan olun.

Bunlar İlginizi Çekebilir