Orhan Kement
YazarOrhan Kement
445 görüntülenme
2 dakika okuma süresi
Ara 21, 2018

  Ölene Kadar Kendini Geliştir


  Kendimi Nasıl Geliştirebilirim

  1- Kitap Oku: Her gün kitap okumak insanı bilgilendirir ve geliştirir, okuduğunuz her kitap sizi daha da geliştirir. Özellikle bu aralar popüler olan kişisel gelişim kitapları okuyabilirsiniz; Düşün ve Zengin Ol, Etkili Insanların 7 Alışkanlığı vs.

  2- Yeni Bir Dil Öğren: Yeni bir dil öğrenmek hayatınız boyunca işe yarayacaktır ve sizi geliştirecektir. Yeni dil öğrenmek size ne kazandırır?

  • Yabancı yeni insanlarla tanışabilir 

  • Filmleri orijinal dilinde izleyebilir

  • Çeviri yaparak para kazanabilir

  • Kariyerinizde ve işe alımlarda 1-0 önde başlarsınız

  3- Erken Uyanmak: Erken kalkmak bireyin yaratıcılığını ve hayat kalitesini geliştirir. Güne zinde başlar ve işlerinde daha başarılı olur. 

  4- Yapılacak Işleri Planlamak: Eğer çok yoğun biriyseniz kendinize yapılacak işler planı oluşturun fakat bu planları kafanızda değil not defterinde tutun ve bu planı her gece yatmadan önce "Yarın ne yapacağım* şeklinde planlayın.

  5- Kötü Alışkanlıklardan Kurtul: Kötü alışkanlıklar kişisel gelişimi etkileyen unsurlardır. Bu yüzden kötü alışkanlıklarınızdan uzak durun; Çok fazla uyumak, sigara ve alkol kullanmak, tırnak yemek gibi..

  6- Çevrenizdeki Insanları Ozenle Seçin: Eğer çevrenizdeki insanlar sürekli günübirlik yaşıyor eğlenceye düşkün insanlarsa onlardan kaçının; hayatınızda kitap okuyan, bilgili, sizin gibi kendini geliştirmeyi düşünen insanları bulundurun. Fikirlerinize önem vermeyen, size destek olmayan insanlardan uzak durun.

  7- TV Izlemeyi Bırakın: Günün çoğunu TV karşısında geçirmek kişisel gelişimi etkiler, eğer çok TV izlemek istiyorsanız yabancı dizi, film izleyebilirsiniz, böylelikle yabancı diliniz de gelişmiş olur.

  8- Ilham Veren Kişileri Ornek Alın: Hayran olduğunuz insanların isimlerini not edin daha sonra onların sevdiğiniz özelliklerini not edin ve o özeliklere sahip olmaya çalışın.

  9- Başarısız Insanların Yaptıklarını Yapmayın: Başarısız insanların isimlerini not edin daha sonra onların neden başarısız olduğunu not edin ve o özelliklere asla sahip olmayın.

  Bir Kişi Gelişir, Türkiye Gelişir.

  Bunlar İlginizi Çekebilir