Hüseyin Furkan
YazarHüseyin Furkan
3 dakika okuma süresi
Haz 16, 2024

Öğrenciler Yazı Yazarak Kazanacak


Yazdıkların İyi Bir Referans Olabilir

Python ya da başka bir yazılım dilinde uzman mısın? Öyleyse bize bu yazılım dillerine nereden başlayacağımızı anlatabilirsin. Bize kendimizi geliştirmemizde yardımcı ol. Okuyucuların mutlaka sana teşekkürü borç bilecektir. Hem görevlere talip olurken sana güzel bir referans olabilir. Hem de okuyucuların bu güzel anlatımın için hem de hayalini kurduğu bir projesi için sana ulaşmaya çalışabilir. 

Erasmus Maceranı Anlat

Belki şuanda erasmus programında devam ediyorsun. Ve güzel anılarını maceralarını bizimle anlık olarak paylaşıyorsun. Daha fazla harçlığın olsaydı gittiğin ve gördüğün yerler hakkında daha fazla bilgilenme şansımız olacaktı. Öyleyse neden yazıp anlatmıyorsun. Belki bir okuyucun seni desteklemek ister. Belki de okuyucun şuanda seninle aynı yerde bulunuyor ve seninle buluşmak adına destekleyip seninle iletişime geçecek. Haydi bize bir şeyler anlat.

Aldığın Ürünü Tanıt ya da Eleştir

Telefonların fiyatları oldukça pahalı. Sadece telefon değil. Çoğu teknolojik ürün döviz kuru nedeniyle pahalandı. Alternatif ürünler deniyoruz. Bazen denediğimiz bu ürünler elimizde kalabiliyor. Biz de senin edindiğin bu tecrübeyi edinmeden bize mani ol. Ve öyle eleştir ki biz de senin bu eleştiri ya da övgü dolu yazın için seni maddi yönden destekleyelim. Kim destek atar ki deme. Bazen telefon markası rakip marka eleştirisi için ya da kendi markası için bile sana destek atabilir. 

Ekonomiden ve Siyasetten Dem Vur

Herkesin için de kalan bir uktedir o. İşte onu dışarıya çıkart. Cesurca söyle. Eleştiri her zaman kötülemek değildir. Sen söyledikçe insanlar daha bir azimle üretsinler. Ürettikçe ülkemiz kazansın. Belki bize alternatif gelir metodlarından bahsedebilirsin. Böylece gelir elde eden okuyucuların sana olan teşekkür borcunu yapacağı destekler ile ödeyebilir.

Neden Burs Almaya İhtiyacın Var?

Okuyucularını ikna et. Okumak ucuz değil. Özellikle küçük şehirlerde öğrencisin diye senden fazla para alma derdinde olacaklar. Kimi zaman sadece öğrenci olmak hayatta ki en zor şey. Çekinme burda kimse kimseyi yadırgamıyor. Burs bulamadıysan topladığın destekler sana can simidi gibi gelecektir. Belki bir hayır sever arama motorundan senin yazına ulaşacak ve sana yüklü bir destekte bulunacak. Ne demişler sen istedin de biz mi vermedik :)

Öğrenciyken Yapmak İstediğin Bir Hayalinden Bahset

Üniversite yıllarından ilk kez ailenden ayrıldın ve çılgınca bir şeyler yapmak istiyorsun. Belki yamaç paraşütü ilk sıradadır. Sana bu konuda yardımcı olacak birisini aradığını yazabilirsin. Ya da yamaç paraşütü yapmak istediğini ve bu konuda maddi destek beklediğini anlatabilirsin. Bu destek karşılığında yamaç paraşütü yaparken video çekip destekleyen okuyucunun instagram storysine koymak için sevgilisine güzel bir şeyler anlatabilirsin. Hayal gücünüz sınırsızdır. Öyleyse anlat ikna et bizi inan ki çok cömert insanlar var tanımadığımız. Onlarla tanışmak için güzel bir fırsat olduğunu unutma ;)

Dahası mı? - Karşı Cinsten Biriyle Tanışma Fırsatın Olabilir

Kadınlar sever edebi kişiliğe sahip erkekleri. Kadın okuyucuların varsa seninle tanışmak için destek yapabileceğini unutma. Yoksa kadın yazar mısın? Öyleyse resminden etkilenen bir erkeğin seninle tanışmak için destekte bulunabileceğini unutma :)

Bunlar İlginizi Çekebilir