Ömer Fidan
YazarÖmer Fidan
3 dakika okuma süresi
Ara 8, 2020

Öğrenciler İçin Pasif Gelir Modeli Önerisi


Öğrenciler için özellikle son yaşananlardan sonra kazanç sağlamak oldukça zor hale geldi. Pandemi nedeni ile çalıştığımız yarım günlük işler ne yazık ki tamamen yok oldu gibi. Bu durumda ise bizim için sanırım tek kurtarıcı kazanç kaynağı pasif gelir yöntemleri oldu. Pasif gelir yöntemi dediğimiz yöntem aslında çoğumuzun bildiği ve hatta bazılarının yanlış bildiği bir kazanç yöntemidir. Bazı kişiler çalışmadan para kazanma yöntemi diye düşünse bile aslında işin temelinde çalışmak var. Buna en iyi örnek kitap yazarlarını verebiliriz. Örneğin bir yazar bir kitabı oluşturmak için bazen aylar bazen de yıllarını verebiliyor. Sonunda ise oluşturulan eser yıllarca satışa sunuluyor ve gelirleri de yazara gidiyor. Peki bu yazar için çalışmadan para kazanıyor demek ne kadar doğru olur? İşte bu tarz sürekli para kazandıran yöntemlere pasif gelir kaynakları diyoruz. Öğrenciler için bana göre bu dönemde en iyi yöntemlerden biri. Elbette online part time işler yapabilirsiniz ancak onlar size iş yaptıkça kazanç sağlar. Bu yöntem ise bir kere çalışmaya ve esere göre sürekli kazandırır.

Öğrenciler İçin Pasif Gelir Modeli Ne Olabilir?

Özellikle öğrenciler arasında interneti kullanamayan sanırım yoktur. Bu nedenle internet üzerinden yapılacak pasif gelir kaynakları en doğru seçim olacaktır. Bu kapsamda size önerim online eğitimler veya e-kitaplar hazırlamanız olacaktır. Bu iki yöntemde de sürekli kazanç sağlamak mümkün. Elbette daha sonrasında müşteri ile uğraşmak istemem derseniz e-kitap en iyi seçim olacaktır.

İnternet ortamında e-kitap yazıp sunmak fiziksel kitap hazırlamak kadar zor değildir. Ayrıca o kadar da masraflı olmadığını söyleyebiliriz. Word formatında hazırladığınız bir e-kitabı satış ortamına uygun Pdf veya Epub formatına çevirip bilinen birçok online mağazaya sunabilirsiniz. Özellikle Amazon, D&R, Google Play Store ve İdefix gibi platformlar en iyi seçim olacaktır. Bu platformlarda kitaplarınızı sunmak ücretsizdir. Hatta dilerseniz hazırladığınız e-kitaplarınız için ISBN bile alabiliyorsunuz. Bu hizmetinde ücretsiz olduğunu bilmenizde yarar var. Yani tüm aşamalar adeta öğrenciler için hazırlanmış gibi.

Hangi Konularda Yazmak Lazım?

Konu yazma olunca kimseye söz düşmez bence. Kendinizi hangi konuda uzman görüyorsanız o konuda yazabilirsiniz. Bununla beraber amacınız sadece para kazanmak ise işte o zaman ufak bir araştırma yapmanızı öneririm. Öncelikle kendinize "Siz olsanız bir e-kitabı neden alırsınız?" sorusunun cevabını verin. Sonrasında ise insanların sorunlarına çözüm olabilecek eserler sunun. Tabi ki bunun için o konuda uzman olmanız gerekmez. İyi bir araştırmacı olabilir ve seçtiğiniz konuda eserler sunabilirsiniz. Eğer seçtiğiniz konu gündem olarak güncelliğini yitirmez ise size sürekli kazanç sağlar. Tüm bunların ışından konunuzu belirleyip eserinizi oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise web sitenizden veya diğer pazarlarda satışa sunabilirsiniz.

Bu konu ilginizi çekti ise size bir kaynak önerim var. D&R, Google Play Store, Kobo veya İdefix sitelerde Alia Rior ismini aratabilir ve "A'dan Z'ye E-Kitap Yayıncılığı" ismi ile esere ulaşabilirsiniz. Bu konuda eğitim isterseniz de size ekitapkazanclari.com adresini önerebilirim. Şimdiden bol kazançlar dilerim.

Bunlar İlginizi Çekebilir