Ezgi Dinç
YazarEzgi Dinç
2 dakika okuma süresi
Mar 8, 2019

Netflix Önerisi: The Good Place 


"Hoş geldiniz! Her şey yolunda"

Bu sözler, yakın zamanda izleyip çok beğendiğimiz bir komedidizisinin başlangıcında bizi karşılıyor; The Good Place

Başrolünde Kristen Bell ve Ted Danson’ın olduğu 2016 yapımıbu dizi fantastik – komedi türünde ve Amerikan Film Ensititüsü tarafından “Yılınen iyi dizileri” arasında gösterilmiş. Benim de çok beğendiğim bu dizininkonusunun ise özgün olduğunu söyleyebilirim.

Ölümden sonraki yaşama odaklanan dizide, Elenaor Shellstropadlı bir karakter, öldüğünde kendisini sadece en ahlaklı ve iyi insanlarınbulunduğu The Good Place (İyi Yer)’de bulur. Her şeyin harika ve düzenli olduğu bu cennette tek bir sorun vardır;Elenaor’un buraya ait olmaması. Komedi türünde olmasının yanı sıra dizide dikkat çeken enönemli olgu ahlak ve etik konusuna bolca yer verilmiş olması. Bir profesörkarakterin dizide yer alması nedeniyle bu konulara eğilen ama bunu ders vermektenziyade güldürürken düşündürmeyi hedefleyen bir dizi. Bu açıdan dizideki enbüyük sorulardan biri de şu oluyor; “Birbirimize ne borçluyuz?”

Bir komedi sever olarak ben dizinin bu yönünü de oldukçasevdim. Diğer sevdiğim yönü ise komedi dizilerinde görmeye alışıkolmadığımız şekilde bir plot twist yapmış olması.

Demem o ki; Rahatlatıcı görselliği, orijinal karakterleri,beklenmedik olayları ve komik replikleriyle bu diziyi şiddetle tavsiye ederim.Dizinin 2 sezonu yayınlandı ve bölümler 20 dakikadan oluşuyor. Üçüncü sezonuise şu anda yayınlanıyor.

Referans isteyenlere: dizinin yaratıcısı The Office,Brooklyn Nine –Nine ve Parks and Recreation yapımlarında imzası bulunan MichaelSchur.

Bunlar İlginizi Çekebilir