Hasan Kurt
YazarHasan Kurt
3 dakika okuma süresi
Kas 22, 2020

Neden Nişantaşı Üniversitesi?


NeoTech Campus demek tam olarak ne demek?

NeoTech Campus demek tam olarak ne demek?

NeoTech demek gelecek demek, yeni eğitim anlayışı demek, engelsiz kampüs demek ve en önemlisi teknoloji demek. Biz bu kampüste geleceğin teknolojisi ile eğitim alıyor, aldığımız bu eğitimi yine teknolojinin tüm imkânları ile pratik yapma şansına sahip oluyoruz. Sadece şimdinin değil, aynı zamanda geleceğin eğitim anlayışı ile de donanımlı hale geliyor, uzun vadede her zaman hayata ve iş dünyasına hazır hale geliyoruz. Kısaca sürekli yenilenmeyi, yeni kalmayı ve kendimizi güncellemeyi öğreniyoruz.

Sorunuzun en kısa cevabı sanırım bu; NeoTech demek, teknoloji ile iç içe olarak sürekli yenilenmek demek.

Peki kampüste yaşam nasıl? Ve Ders Dışında Neler Yapılabilir?

Nişantaşı Üniversitesi öğrenci odaklı bir üniversite. Burada geçen her zamanı dolu dolu geçirmeniz için pek çok seçenek var. Bu süreçten sonra da sizin neye ilginiz olduğuyla alakalı olarak ne yapacağınız size kalmış.

İsterseniz gün içerisinde olan pek çok etkinlik ve seminere katılabilir ve zamanınızı öyle geçirebilir, isterseniz oyun alanlarında arkadaşlarınızla oyun oynayabilir; isterseniz okulun içerisindeki restoran ve kafelerde arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilir, isterseniz de okulun bahçesinde çimenlere yayılıp güneşin keyfini çıkabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış.

Tabii öğrenci kulüplerinde aktif olarak görev alıp, kendinize başka artı değerler katmanız da mümkün.

Birçok üniversiteli üniversitenin son sınıfında staj yapmakta zorlanıyor ve iş hayatına daha başlamadan iş dünyasının zorlukları ile karşılaşmaya başlıyor  Ama KORKMA!!

Söylediğim gibi üniversitede her şey öğrenci odaklı ve her şey öğrencilerin geleceği planlanarak tasarlanmış durumda. Bu konuda bir çekincem yok; çünkü okulumuzun içerisinde sadece bu durum ile ilgilenen bir ofisimiz var.

Staj dosyasının hazırlanmasından, staj yerimizin bulunmasına kadar… Mezun olduktan sonra kariyerimizin nasıl yönleneceğine kadar her şey bu ofisin kontrolüyle ilerleyebiliyor. Yani siz yeter ki üniversiteden bir şeyler dileyin ve kararlı olun. Nişantaşı Üniversitesi her konuda olduğu gibi staj döneminde de sonrasındaki iş bulma sürecinde de öğrencilerinin yanında.

Nişantaşı Üniversitesi’nin en önemli özellikleri nelerdir?

Daha ilk adımınızda, hayatınızda yepyeni bir sayfa açıldığını anlıyorsunuz. Öğrenciye böyle hissettirebilmek Nişantaşı Üniversitesi’nin temel farkı. Pek çok vakıf üniversitesi var ancak Nişantaşı Üniversitesi gerçekten vakıf olmak bilinciyle eğitim hayatına devam ediyor… Verdiği burslar ve imkânlarla sizi değerli gördüğünü hissettiriyor. Rektörümüzden, okulumuzun kurucusu Levent Uysal’a kadar herkes kolay ulaşılabilir durumda ve hepsi öğrencilerin dertleri ile birebir ilgilenmek için hazır. Burada kendinizi değerli hissediyorsunuz.

Nişantaşı Üniversitesi; öğrencisini, her konuda emek vermeye sevk eden ve verdiği emeğin karşılığını alacağını gösteren bir üniversite.

Aldığınız eğitimin uluslararası bir eğitim olduğunu biliyor, İngilizce öğrenerek kendinizi daha ileride hissediyorsunuz. Üniversitemiz sadece okuduğumuz bölümle ilgili iyi eğitim vermekle kalmıyor bir de artı değerler kazandırmak için uğraşıyor. Yıllar geçtikçe yaşıtlarınızdan daha ileride olduğunuzu, daha evrensel eğitim aldığınızı ve sadece Türkiye’ye değil, globalde bir değer ifade ettiğinizi görüyorsunuz.

Aynı zamanda üniversitemizin engelsiz bir kampüse sahip olması bizi iyi hissettiriyor. Eğitim eşitliğine önem veren bir üniversitede olmak, bu bilinçle eğitim veren akademisyenlerin üniversitesinde olmak harikulade bir duygu.

Bunlar İlginizi Çekebilir