Dilan Yalcin
YazarDilan Yalcin
574 görüntülenme
2 dakika okuma süresi
May 21, 2020

Ne İzlesem?


  Dürüst olalım, Netflix'te iyi bir dizi bulup güzel zaman geçirmeyi  kim sevmez? Özellikle yağmurlu pazar günleri kesinlikle dizi izlemek ve sıcak çikolata ve kurabiyelerle sıcak bir battaniyenin altına girmek... Bu blog yazısında size en sevdiğim dizilerden bahsetmek ve karantina için gerçekten iyi diziler bulmanıza yardımcı olmak istiyorum.

  Son zamanlarda izlediğim yeni favori Netflix dizilerinden biri Atiye - The Gift.  Atiye, İstanbul'da geçen gizemli bir dizi. Hikaye genç ressam Atiye ile ilgilidir. Tuhaf semboller içeren resimlerini yayınladıktan ve ilk kişisel sergisinde sattıktan sonra, ünlü bir arkeolog Erhan ile yaptığı görüşme, mutlu istikrarlı hayatındaki her şeyi değiştiriyor. Erhan, dünyanın en eski tapınaklarından biri olan Göbeklitepe'de bazı gizemli sırları keşfeder. Sır, deşifre etmesi gereken bazı eski semboller biçimindedir. Öte yandan Atiye, küçüklüğünden  beri bu sembolü yaptığını iddia ediyor. Tapınağın ve Atiye'nin yıkıntısında yatan antik sembol bir şekilde birbirine bağlıdır. Geçmişi, sembolün sahip olduğu gizemle ilgilidir ve Atiye şimdi bunu bulmak için hiç bitmeyen bir arayış içindedir. Dışarıdan mükemmel görünen tüm hayatı baş aşağı döner.

  La Casa de Papel (veya: Money Heist) - tüm zamanların en sevdiğim dizisi! Henüz izlemediyseniz, Netflix'te 4 sezonu var ve her bölüm çok heyecan verici ve sürükleyici. Tüm zamanların en büyük soygununu çıkarmak için suçlulardan bir grup oluşturan bir adam - “profesör” - hakkında. Kesinlikle izlemelisin!

  Biliyorum, Black Mirror kelimenin tam anlamıyla herkesin duyduğu bir dizi. Ben de büyük bir hayranıyım. Karmaşıklığı ve bölümlerin birbirinden bağımsız olması nedeniyle Black Mirror'ı seviyorum, bu yüzden her birinin farklı oyuncuları ve başka bir konusu var. Ancak genel olarak, bunların hepsinin yaşama şeklimiz ve işler ve teknolojiler değiştiğinde nasıl yaşayabileceğimiz / yaşayacağımız ile ilgili olduğunu söyleyebilirim - bu yüzden fütüristik / bilimkurgu konuları ile ilgilenir. Bölümler gerçekten düşündürücü, bence kaçırma! Sezon 3 benim favorim.

Bunlar İlginizi Çekebilir