Nisanur Özkaya
YazarNisanur Özkaya
616 görüntülenme
2 dakika okuma süresi
May 21, 2020

KİMSİN?


Olmak istediğin mi olduğun mu ?

İnsan, insanlar biraz garip varlıklar düşünsenize her insanın içinde kendi dünyası var ve o dünyayı sadece kendi tam biliyor işte anonimlik de böyle bir şey bence ismi bilinmeyen bir kullanıcı kendi dünyasındaymış gibi ve orada özgür. 

Özgürlük peki nasıl bir özgürlük bu düşünün alkol alan insanlar ayıkken söyleyemediklerini sarhoş olduklarında söylerler anonimler de internet sarhoşları kim olduklarının bilinmediğinden gelen cesaret sayesinde bambaşka davranan kendinde olmayan insanlar.Bunlar; içlerinde tuttukları nefreti klavyeleri ile kusanlar ,ünlüleri taciz edenler ya da fake hesap açıp takip edemediklerini edenler gibi pek çok örneği var bu sarhoşların ve bunlar öyle çok ki günümüzde internet onlara başka biri olma fırsatı veriyor ve orada nasıl davranmak istiyorsan öyle davranıyorsun işte bu anonimlik yani bilinmemezlik sana bir güç veriyor.Düşünsene biri seni yolda takip ediyor her gittiğin yere seninle adım adım gidiyor ne kadar korkunç bir şey. O zaman bak bakalım sosyal medya hesaplarında tanımadığın kaç kişi seni takip ediyor ve sen bundan rahatsız olmuyorsun ve bunlardan kaçı gerçek biliyor musun bilemezsin.Sosyal medyalar fake hesaplarla dolu şimdi korkunç gelmeye başladı mı bu ? Bunların kaçı beni takip ediyor düşüncesi sardı mı seni?

Size internetin tehlikeli bir yanını anlatmaya çalışıyorum bunu okuyanların arasında da vardır fake hesapları olanlar çünkü çok fazla kendi olamayan insanlar anonim kimlik altındaki özgürlükle, cesaretle başka bireylere dönüşenler mesela kendini güzel bulmayan bir kız başka birinin fotoğraflarıyla o kişiymiş gibi bir sosyal medya kullanıcısı ile konuşuyor ve aldığı iltifatlar onu mutlu ediyor bunu yapan 13 yaşında bir kız çocuğu toplumdaki güzel çirkin , zengin fakir gibi gibi baskılar insanları anonim kimlik altına sürüklüyor baskılardan kurtulup başkası oluyor kendini daha değerli hissettiği bir dünya kuruyor peki siz nasılsınız? Toplum algıları altında ezilen bireyler mi yoksa ben neysem oyum diyenlerden mi?

Bunlar İlginizi Çekebilir