Yaren Çukur
YazarYaren Çukur
2 dakika okuma süresi
Kas 22, 2020

ingilizce nasıl öğrenirsin ?


EVET BUNA BİRAZ MECBUR KAL 

Yeni bir dil öğrenmenin mutlak en iyi yolu öylece o dili konuşmaktır. Sadece beş İngilizce kelime biliyor ya da dili akıcı konuşuyor olabilirsin. Bunun bir önemi yok. Bir başkasıyla İngilizce konuşmak dili geliştirmenin en hızlı ve en etkili yöntemidir.Artık internet sayesinde oturduğun yerden ana dili ingilizce olup çok rahat konuşabileceğin insanlar var.Bizim insanlarımızda ''yaa utanıyorum,sen konuş,ne dediğini anlıyorum ama cevap veremiyorum'' vs vs bunun gibi bir çok bahane var ama tamamen yanlış zaten anlıyacak bir ingilizce seviyen varsa az biraz konuşabilirsin kendine özgüvenin gelsin kimse seni eksik yada yanlış konuşuyosun diye yargılamaz çünkü senin ana dilin değil bak benim ana dilim türkçe ama konuşuyosun yazdım normali konuşuyorsun ama sen bunu farketmedin bile çünkü okuyabildiğin için yargısız yaklaştın ingilizcede böyledir kendine güven ve konuş.

     Çok fazla yabancı dizi,film izle ama alt yazısıda ingilizce olsun bilmediğin kelimeri not al anlamlarına bak cümle içinde nasıl kullanılır onları araştır 2.3. hali vs bunlar senin düzgün bir şekilde konuşmanı sağlıyacaktır.Kitap oku ve aynı şeyi onun içinde yap

       İngilizce konuşmak için grammer bilgisi çokta gerekmez sokak ağzıylada bütün işlerini halledebilirsin sonuçta türkçe ana dilin ama lisede en az puan aldığın ders türkçe dimi hatırlıyosun :)

        Söylenen şeyi anlamak için çaba sarf et. İngilizcenin seni etkilemesine izin verme. Çok hızlı olduğunu düşünsen bile konuşmanın genel olarak ne ile ilgili olduğunu anlamak için anahtar kelimeleri ve ifadeleri yakalamaya çalış.Bu düzey bir akıcılığa ulaşmak için en iyi yol İngilizce konuşan arkadaşlar edinmektir ve kafe ya da bar gibi sosyal bir ortamda onlarla takılmaktır.

   UNUTMA BU DİL SENİN ANA DİLİN DEĞİL VE BUNU YANLIŞ KONUŞMAKTANDA UTANMA SONUÇTA ANA DİLİN BİLE OLSA BELLİ BİR YAŞTAN SONRA KONUŞMAYA BAŞLIYORUZ HERKES ANASININ KARNINDAN 2-3 DİL BİLEREK ÇIKMIYOR :))

Bunlar İlginizi Çekebilir