Emre Dolan
YazarEmre Dolan
3 dakika okuma süresi
May 10, 2020

Hayat Güzeldir


Hayat güzeldir, ama hayat bir gül yatağı değildir. İniş ve çıkışlarla dolu olsa da, birçok nimet ve başarıya sahiptir. Bazı insanlar için hayat zor ve acımasızdır. İnsanlar hayatı tüm yaşamları boyunca bir ceza olarak görürler. Bu nedenle, her şeyin bittiğine inanarak kendilerini kadere terk ettiler. Onlara göre, yaptıkları hiçbir şey iyi olamaz. Suç işlemekten ve başkalarının kötü şanslarının intikamını almaktan sakınmaktan zevk alırlar. Her yönden duyularını kaybettiler ve çoğu zaman, bazıları intihar etmek kadar ileri gidiyor, sadece adaletsizlik hayatının kendileriyle tanıştığı kaçıştır bu.

Ancak hayatı bir meydan okuma, bir keşif ve yenilik kanalı, başarı beklentisi ve servete açılan bir kapı olarak görenler var. Onlara göre hayat tatlı, renkli ve kibar. Bu insanların kendilerini buldukları durum ne olursa olsun, baskıya devam ediyorlar, bir nedene inanıyorlar, başarılı olmak ve hayattan en iyi şekilde yararlanmak için bir neden. Bir atasözünün “Hayatın olduğu yerde, umut olduğunu” söylemesine şaşmamalı. Şahsen ben hayattan hoşlanan bu insanlara aitim.

Başarılı olma veya başarısız olma isteği bireysel bir yetki alanındadır. Başarılı olmak için tüm zihniniz, bedeniniz ve ruhunuzla karar verirseniz, hayatı en üst düzeyde tatmin ve tatminle yaşayabilirsiniz. Öte yandan, eğer herşeyi kabul ederseniz ve kaderini oynamak için beklerseniz, yaşam sizin için sefil olabilir. Size karşı hareket edebilecek olasılıklar ne olursa olsun çaba gösterecek hedeflerin ve stratejik planların belirlenmesi, hayattan en iyi şekilde yararlanmak için gereken temel şeylerden biridir. Sonuç odaklı olması gereken bu hedefler, başlangıçta işler bulanık ya da inatçı görünse bile sürekli olarak takip edilmelidir.

Ayrıca, zihin her şeyin merkezidir. Düşüncelerinizi ve inançlarınızı kontrol eder. Odaklanmış bir zihin asla başarısız olmamıştır. Olumlu bir zihin kişinin yetenek ve potansiyelleri keşfetmesine yardımcı olur. Hem yaşayan hem de ölü olan büyük erkekler ve kadınlar zihinleri bir şeye odaklanmışlardı ve hiçbir şey hayallerini gerçekleştirmekten alıkoymadı. Her birinin bir inancı vardı, inançlarını söyleseler de, inancı beslerler, tüm dikkatlerini odaklarlar ve üzerinde yaşarlar. Ve bugün, icatlarından ve harika fikirlerinden bir şekilde yararlandık.

Hayat bir meydan okumadır. Ve herkesin hayatta başarılı olması için, yaptıklarını göstermeye hazır olması gerekir. Zamanı feda etmeye ve başarıya yönelik zihin çerçevesini oluşturmaya hazır olmalıdır. Çevremizde olanlar, günlük hayatta başarı arayışımızda bizi etkilememeli veya etkilememelidir. Bunun yerine, etrafımızdaki olayları kontrol etmeliyiz.

Hayat çok kolay, ancak birçok insan acele ediyor ve hayatta elde etmek istediklerini özlüyor. Hayatta acele etme. Her seferinde bir adım atın. Her adım başlatılmadan önce uygun şekilde planlanmalıdır. Sabit, denge, işaretleme ve çekim. Ve siz farkına varmadan, gökyüzü başarınızın başlangıcı olacak.

Günümüzün tüm büyük adamlarının, hayatının diğer tarafını bir şekilde ya da diğeri tadı vardı ama onlar üremediler. Bunun yerine hedeflerini yeniden tanımlamak için yenilendiler; her kara bulutta her zaman gümüş bir astar olduğunu tam olarak bilerek, potansiyellerine inanan, zihinlerine bir şeye odaklanan inançla sürerler...

Bunlar İlginizi Çekebilir