Seda Nur özgücü
YazarSeda Nur özgücü
3 dakika okuma süresi
Eki 7, 2020

GÖZTEPE KAMPÜSÜNE BİR BAKIŞ


Göztepe Kampüsü, Marmara Üniversitesi'nin bir kampüsüdür. Bu kampüs üniversitenin en kalabalık kampüsü olarak bilinmektedir. İçerisinde Atatürk Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisat Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, İşletme Fakültesi, İletişim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Avrupa Araştırmaları Enstitüsü, Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü, İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü, Sürekli Eğitim Merkezi, Uzaktan Eğitim Merkezi bulunmaktadır.

Mühendislik Fakültesi Öğrencisi Gözünden Göztepe Kampüsü

Ben  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. İlk senemden itibaren anlatmam gerekirse bölümümün ingilizce olması sebebiyle hazırlık okudum. Hazırlık da bu kampüste bulunmakta. Hazırlık okumak zorunlu değil eğer sene başında yapılan yeterlilik sınavında güzel bir not alırsanız direk bölüme başlayabiliyorsunuz. Hazırlık binasının yakınında Altıgen Kafe bulunmakta ve eğer hazırlık okuyacaksanız muhtemelen tüm boş zamanınız bu kafede geçecek. Kampüs 164.636,00 m²'dir.Küçük denilemez fakat yeterliliği de tartışılır. Nüfus yoğunluğu fazla fakat bu günlük yaşayışa çok da zarar vermiyor. Kampüs içinde birçok kafe bulunmakta. Hemen hemen hepsinde yer bulmak zor olsa da ders aralarında oturmak oldukça keyifli. Bir de kırtasiyemiz var özellikle hesap makinesini unuttuğumuzda ilk uğradığımız adres burası oluyor. Kampüste yeşil alanlarımız da bulunmakta. Bazıları banklarda, kafelerde veya kamelyalarda oturmayı tercih ederken bazıları da yeşil alanları tercih ediyor. Bu kampüsten bahsederken kedileri atlamanın imkansız olacağını söylemeliyim. Kampüsümüz bir sürü kedilere ve bunların yuvalarına ev sahipliği yapmakta. Okulda bulunan kulüpler de bu arkadaşların beslenme ve barınmalarında oldukça etkili. Kulüplerden bahsetmişken burada kendinize göre bir kulüp bulmanız hiç de zor olmayacak.

Kampüs Çevresi

Biraz da kampüs çevresinden bahsetmem gerekirse kırtasiye çeşitliliği ile başlamak isterim. Kampüs çevresinde birden çok kırtasiye bulunmakta ve burada okuyan kişiler not alma ya da fotokopi işlemleri için buraları tercih etmekte. Kampüs içinde olduğu kadar dışında da kafeler, bunların yanı sıra yemek yerleri bulunmakta. Buraya ulaşım da oldukça kolay. Kampüsün A kapısının hemen önünde otobüs durağı oluşu, minibüslerin sık geçmesi ve Marmaraya yakınlığıyla oldukça kolay ulaşabilirsiniz. En büyük avantajlarından birisi ise Kadıköy'e olan yakınlığıdır. 

Bunlar İlginizi Çekebilir