Ömer Fidan
YazarÖmer Fidan
3 dakika okuma süresi
Ara 1, 2020

Freelance Yaşam Tarzı E-Kitap İncelemesi


Freelance yaşam tarzı özellikle yaşadığımız son salgından sonra herkesin ilgisini çeken bir konu oldu. Genel olarak mekandan ve zamandan bağımsız olarak çalışma modeli olarak adlandırılan bu serbest çalışma yöntemi için gerekli olan sadece bilgisayar ve internet bağlantısıdır. Genel olarak firmalar veya kişiler size verilen görevlerin belirli bir süre içinde tamamlanmasını beklerler. Ancak bu süreyi nasıl kullanacağınız konusunda size karışmazlar ki bu herkesin işine gelen bir modeldir. Böylece sevdiklerinize ve ailenize daha fazla zaman ayırabilir duruma gelirsiniz. Ülkemiz açısından daha gelişim aşamasında olan bu çalışma modeli birçok gelişmiş ülkede aktif olarak yıllardır kullanılmaktadır. Üstelik sağladığı avantajlar nedeni ile herkesin gözdesi olma yolunda olan bir çalışma modeli olduğu da söylenebilir. 

Freelance Yaşam Tarzı e-kitabı ise ülkemizi düşündüğümüz zaman yapılabilecek birçok iş modeli hakkında bize rehberlik yapmayı amaçlamış. Satış ortaklığından web sitesi kurmaya kadar birçok serbest iş modeli hakkında bilgiler sunmuştur. Bu noktada ise unutulmaması gereken konu, eserin size zenginlik vaadinde bulunmadığıdır. Yani piyasada birçok ücretli ve size zenginlik kazandıracağını garanti eden eserlerle karıştırmayın. Bu e-kitapta yazar kendisinin uyguladığı yöntemleri bize anlatmış ve hatta bazı yöntemleri ise sadece e-kitabında anlatmak için deneyimlemiştir. Yani bizlere bir rehber olma amacı taşımaktadır.

Freelance Yaşam Tarzı Size Uygun mu?

Herkes bir bilgisayar başında oturmayı sevmez. Ancak bununla beraber bir sahilde kahvenizi yudumlarken internet üzerinden para kazanmak ilginizi çekebilir. Sadece bu tarz nedenlerden bile serbest çalışma modeli herkesin ilgi odağı olmakta. Bizim gibi öğrenciler açısından düşünürsek pasif gelir modelleri oldukça önemlidir. Freelance Yaşam Tarzı kitabında e-kitap hazırlama ve para kazanma gibi konularda mevcuttur. Öğrenci olarak araştırdığınız bir konu üzerine veya hobiniz olan bir ilgi alanınız üzerine insanlara fayda sunan e-kitaplar yazabilirsiniz. Bu e-kitaplar için dilerseniz ISBN alabilir dilerseniz ISBN almadan dijital pazarlarda kişisel olarak satışa sunabilirsiniz. Benim ilgimi çeken en güzel yöntem ise e-kitap yazarak pasif gelir modelinden kazanç sağlamak oldu. Bu nedenle özellikle öğrenciler ve ev hanımları bu yöntemin üzerine çalışmak isteyeceklerdir. Çünkü bir kere çalışıp emek verdiğiniz eser satışta olduğu sürece size kazanç sağlıyor. Bundan daha iyi ne olabilir ki? Özellikle bir öğrenci için yeri geliyor beş TL bile oldukça değerli oluyor. Bu nedenle bir kaç kitap yayınlayarak aylık giderlerimizi çıkabiliriz.

Freelance yaşam tarzına geçmeden önce bu iş modelinin size uygun olup olmadığına emin olmalısınız. Bunun için becerilerinizi ve neler sunmak istediğinizi iyi analiz etmelisiniz. Kısacası kendinizi iyi tanımalısınız. Eğer sonuç olarak freelance çalışma modeli sizin fıtratınıza uygun ise denemekten çekinmeyin diyebilirim. Emin olun kısa süre sonra sistemin işleyişini kavradığınız zaman yaşam tarzınız da şekillenmiş olacaktır.

Freelance Yaşam Tarzı E-Kitabını Nereden Temin Edebilirim?

E-kitap sunan birçok platform üzerinden bu esere ulaşmanız mümkündür. Bu platformların başında D&R, Google Play Store, İdefix ve Kobo gelmektedir. Ömer Fidan tarafından yazılan eseri dilediğiniz zaman ve yerde indirip anında okumaya sonrasında ise uygulamaya başlayabilirsiniz.

Bu eserin size kazandıracaklarını kabaca kavrayabilmek adına içindekiler kısmını incelemenizi tavsiye ederim. Toplamda yüz sayfadan fazla olan bu eser üzerinde faydalı bağlantıları, kendi sisteminizi kurmak için gerekli alt yapıyı ve daha birçok kazanç sağlayan yöntemleri bulabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar ve bol kazançlar dilerim.

Bunlar İlginizi Çekebilir