Nusham Bilgin
YazarNusham Bilgin
3 dakika okuma süresi
Mar 28, 2020

  corona vürüzü


  vırüs nedeni

  Corona virüsü nerede,nasıl ve hangi sebeplerden orya çıktı? Şimdi onu bu mini blogtan açaklayacam:

       Corana virüs hangi sebeplerden ortaya çıktı,bu vürüz çeşitli mağara hayvanlardan "yarasa,bukelamunve çeşitli hayvanlardan ortaya çıktı .Corana virüsü Çin devletinde bu hayvan pazarında kurutulmuş yada bu hayvanların sağ olduğunda kaynatıp yemek yaptıklarından ve bu yemeklerin yediklerinde bu hayvanların içindeki bazı tehlikeli bakterilerin fermastasyon geçirerek insanın içinde bu corona vürüzü yani covid-19 diğer  adıyla ortaya çıktı .

      Covid-19 Virüsü Çinde ortaya çıkıp ve insandan insana hava yoluyla ve bulaşıcı bir şekilde geçti. Covid-19 sadece Çinde tek olmadı ve kısa bir zaman aralığında tüm dünyaya yayıldı ve her Ülkede ekonomik kriz kendini gösterdi. Şimdi tüm DÜNYA bu covid-19 'zun çaresini ve iğnesi yada ilacını bulmaya çalışıyorlar ve hepsi yarışa girmişler kim önce bulur diye .Bu bize böyle gösteriyor yada şüphe uyandırıyor büyük ülkelerin biyolojik savaşımı diye ama her ne olursa olsun ilk kim bulursa bu covid-19 çaresini o bu savaşta kazanmış olacak ve lider olarak gösterilecek .Her ne olursa olsun böyle vürüzlerin insan üstünde denememeleri lazım kesinlikle .

     Çininin sanayisinin hızla gelişmesine belki dış Devletlerin onun bu büyümesine engel olarak böyle bir vürüz yapmışlardır sırf onun ekonomisini çöktürmek ve yaptıkları başarılı olmadı sadece .inde klamadı bu sefer tüm dünyaya yayıldı .ve çaresini bulmaya çalışıyorlar ama Çin devleti bu vürüsün önünü kesti gibi görünsede yine Çini en az 10 yıl geriledi  ve herkes korkar ve inşallah bir an önce bulurlar.

       covid-19 Virüsü iki çeşit vürüzden oluşur brisiri hayvanlardan gelen bakteriler yani vürüzler diğerdide insan içindeki bakteriler ve solunuma çok kötü sebep olurlar . Genellikle yaşlı insanları tuttuğunda ve genellikle ölümle sonuçlanıyor. Covid-19 vürüzü bağışıklık sistemi düşük olan ve kronik hastalarda hemen tuttuğu ve çok büyük ihtimalle kurtulamıyorlar ve ne yazık ki ölümle boğuşuyorlar. Bu vürüzün bitmesine kadar hiç kimse çok dışarı ,temasve çok dikkatli olmaları lazım.

       Covid-19 vürüzü'nün bitimine kadar yapmamız geren her tekbiri almamız lazım şimdi birz ondan bahsedelim ve maddeler şeklinde yazalım :

    1. her gün 20-25 defa el ve yüzümüzü yıkamak .

    2. her gün mümkün olduğu sürece 1-2 defa banyo yapmak.

    3. Her gün evimizi güzelce temizlemek 

    4. Her gün ağzımızı tuzlu suyla çalkılamak en az 5-6 defa

    5. Her gün kıyafetimizi 2-3 defa değiştirmek.

    6. Covid -19 vürüzü bitene kadar evden mümkün olduğu sürece çıkmamak.

    7. Yaşlılara yardım edip onlara fazla yaklşmamalıyız ve her konuda yardım etmemiz lazım.

    8. Ateşiniz çıktığında yada kuru öksürük oldğunda ilk hastaneye gitmeniz gerekiyor.

    9. Kesinlikle maskesiz ve eldivensiz dışarı çıkmamanız gerekiyor.

    10. Hiçbir misafir eve kabul etmeyip ve misafirliğe gitmemeniz gerekir.

    11. Zamanınızı evde ders çalışarak kitap okuyarak geçirin ve bolca bilim kitabını okuyun 

    "  "  " SEVGİLERİNİZLE SAĞLICAKLA KALIN VE KENDİNİZE ÇOK GÜZEL BAKIN " " "....

  BU COVİD-19 VÜRÜZÜ BİTECEK.

  https://corana%20v%C3%BCr%C3%BCz%C3%BC.com/

  https://covid-19.com%20

  https://corona.com.tr

  Bunlar İlginizi Çekebilir