Sudenur Canpolat
YazarSudenur Canpolat
2 dakika okuma süresi
Mar 15, 2020

  Çocuklar Zevk Tohumu Değildir!


  Kürtaj

  Kürtaj gebeliğin sonlandırılma işlemidir. Rahimden embriyoyu çıkarmak için ilaçlı veya ilaçsız kürtaj yöntemleri kullanılır.

  Türkiyede kürtaj operasyonlarında fetüsün 10.haftaya kadar alınması yasaldır. Kürtajın 10.haftadan sonra aldırılması yasaktır fakat illaki uygulayan vardır. 10.haftadan sonrası kadın için çok büyük bir risk taşımaktadır.Diğer ülkelerde bu zaman dilimi değişmektedir yada yasaktır. Bazı katı ülkelerde kadınlar istemeden hamile kaldıklarında fetüsü düşürmek için yasa dışı operasyonlar geçirmektedir.Bu durum kadınlar için sağlık sorunları doğurmaktadır.Kadınlar bu durumda hijyenik olmayan ortamlarda kürtaj operasyonu geçirmektedir ya da hayvanların düşük yapmasını sağlayan ilaçları kullanmaktadırlar.

  Kürtaj yanlısı ya da kürtaj karşıtı pek çok insan vardır.Her iki tarafında kendine özgü haklı yanları vardır.Benim düşüncem ise eğer kürtaj yapmamak kürtaj yapmaktan daha kötü sonuçlar doğuracaksa kürtaj yapılmasında bir sakınca görmüyorum. Çünkü birinin tecavüze uğradığı adamdan çocuğu olması hem çocuk için hemde kadın için çok zor anlar yaşatabilir yada maddi durumu olmayan insanların bakamayacağı bir çocuğu dünyaya getirmesi onu sonradan sokağa atmaktansa ya da küçük yaşında onun kaldıramayacağı yükleri sırtına yüklemektense kürtaj olması gerektiğini savunurum.

  Böyle durumlar olduğu için kürtaj yanlılarını destekliyorum. Fakat kürtaj derecesine gelmektense cinsel ilişkide korunmayı tavsiye edebilirim.Çünkü kürtaj ne kadar basit bir şeymiş gibi gözüksede kürtaj olan kişinin ruhsal ve fiziksel sağlığı zarar görmektedir.Bu yüzden bu duruma gelmeden önce daha dikkatli davranılması gerekir. Kürtaj hakkında görüşlerimi belirttiğim bu yazıyı Sokrates’in bir sözüyle bitirmek isterim.

  ‘İlgilenemeyeceğiniz çocukları dünyaya getirmeyin.Çocuklar zevk tohumu değildir.’

  Bunlar İlginizi Çekebilir