Tuna Hantatlı
YazarTuna Hantatlı
452 görüntülenme
2 dakika okuma süresi
Eki 7, 2020

  BAŞLIKSIZ


  Alt başlık da yazmak istemiyorum

  Selamlar sayın okuyucu. Canımın istediği gibi yazdığım, canın isterse okuyacağın bir yazıma hoş geldin. Aşk meşk işlerini mi yazsam, ekonomiden mi konuşsak. Her bi konun bi yerlerine biz de sövelim sayın okuyucu. Aşk meşk hikaye mevzular. Gel biz vicdanımızı konuşalım sayın okuyucu. İsmini bile hatırlamadığımız onca hayat ve hepsinin acıklı hikayelerini konuşsak mesela sayın okuyucu birilerinin vicdanı sızlar mı acaba? Evde kalp hastası kocası ve küçük çocuğu olan tekstil işçisi abla, patronu aylardır maaş vermediği için ve en son kaçıp gittiği için evine ekmek götüremiyor sayın okuyucu. Bu ablanın çocuğu gibi binlerce çocuk, bu memlekette yatağa aç giriyor sayın okuyucu? Sahi sayın okuyucu aç uyumak nedir bilir misin? Kapı komşundan, oturduğun apartmana merdiven yıkamaya gelen teyzenin ekonomik durumundan haberin var mı sayın okuyucu? En son kime bi tas çorba götürdün? Soruları yanıtsız bırakıyorsan eğer acaba sayın okuyucu yapmadığın iyilikler için vicdanın sızlamıyor mu?
  Canımın istediği gibi yazıyorum sayın okuyucu. Canım vicdansızların canına okumak istiyor da canları cehenneme demek daha kolay geliyor.
  Vicdansız olma sayın okuyucu, senin de canına cehennem olsun demeyelim sonra? hal hatır sor mahalle bakkalına kapı komşuna. Bir ekmek as hiç yapamıyorsan bi garibanın kapısına (istersen kapıya as zili çalıp kaç sana da hem iç huzur hem de ekşınn olur.).

  Sağlıcakla kal, vicdanla kal sayın okuyucu! 

  Bunlar İlginizi Çekebilir