Hakkımızda
OgrenciyeGelir Nedir
Yetenekli öğrenci ve mezunların kendilerine uygun işletmeler ve girişimlerle buluştuğu, freelance işler ile para kazandığı, anılarını ve tecrübelerini yazarak maddi destek toplayabildikleri ve yeni insanlar tanıyarak sosyalleşebildikleri ​​bir öğrenci platformudur. 2016 yılından bu yana kazandırmaya devam etmektedir.

Vizyonumuz
 • Kurumsal ya da bireysel müşterilerin yüklediği görevleri olabildiğince hızlı ve ücretsiz bir şekilde öğrenciler ile buluşturuyoruz.
 • Yapılan bir görevin öğrenciler için tatmin edici bir bütçeye sahip olmasına dikkat ediyor mümkün olduğunca teklif veren öğrencilerin birbiri ile rekabet etmesini önlemeye çalışıyoruz.
 • İşveren kullanıcılarımızın teslim alacağı işin özgün ve yeterli düzeyde kalite içermesine dikkat ediyor ve alacakları işin sürdürülebilir olması adına bir politika güdüyoruz.
 • Yetenekli öğrenci ve mezunların kariyer ve iş ihtiyaçlarına yönelik çözüm üretmek ve onların toplum içinde kaybolmalarını önlemek adına iş verenler için sizlere referans oluyoruz.
 • Öğrencilerin "staj" ararken arzuladığı gibi bir şirkete çok daha kolay bir şekilde ulaştırmak istiyoruz. Bunu yaparken sitemizi staj ilanlarıyla donatmak yerine onları stajyer listemize alarak kalabalığın içinde kaybolmalarını önlemek istiyoruz.


 • İletişim
  7/24 hizmet vermekteyiz. Bu işe sizler için gönül verdik ve günün her saatinde arayanlar oluyor. Arasanız da mühim değil ancak tercihimiz dilediğiniz zaman whatsapp ile iletişime geçmeniz yönünde. Ayrıca iletişim sayfasından yazarsanız anında bildirim alıyoruz ve 5-10 dakika içerisinde yanıtlarız. Boş bir mail dahi atsanız her dakika pusuda yattığımızı gözlemleyebilirsiniz.
  Hesap Bilgileri
  Kurumsal Hesap Açma
  Kayıt olduktan sonra Kurumsal Hesap Talep formunu doldurup göndermeniz yeterlidir. İncelendikten sonra kurumsal hesaba yükseltildiğinize dair sizi haberdar edeceğiz.
  Öğrenciliği Doğrulama
  Kimlik Fotoğrafı ile Doğrulama Güncel öğrenci kimliğinizin ya da belgenizin fotoğrafını PNG. JPG. Formatında yükleyiniz. Takriben 8 saat içerisinde öğrenci hesabınız doğrulanacaktır.
  Öğrenci Maili ile Doğrulama Okuldan verilen edu.tr uzantılı mailinize doğrulama maili gönderilecektir. Spam kutunuzu kontrol ediniz. Mail ulaşmamış ise okulunuzun sunucusu tarafından engellenmiş olabilir. Kimlik fotoğrafı ile doğrulama yapabilirsiniz.
  Hesabınızın öğrenci hesabına yükseltilmesinden sonra çıkış yapıp tekrar giriş yapmanız önerilmektedir.
  Yabancı Okulda Okuyorum Eğitim Bilgisini Nasıl Girerim ?
  Yurtdışında okuyan öğrencilerin eğitim bilgilerini doğrulayamıyoruz. Bu sebeple öğrenci hesabına yükseltemiyoruz. Ancak dilerseniz hakkımda kısmında okuduğunuz okulu belirtebilirsiniz. Okuduğunuz yabancı okulun bulunduğu ülkeyi tarafımıza iletirseniz dış pazar olarak açılma konusunda ilk önceliğimiz olacaktır. Belki bu konuda siz de elçimiz olabilirsiniz.
  Telefon Doğrulaması
  Birden fazla hesabın açılmasını engellemek ve teklif verenin güvenilirliğini sağlamak için telefon doğrulaması yapıyoruz. Telefon doğrulaması yapmayan kullanıcıların yüklenen göreve teklif vermesi ve bir görev yüklemesi engellenecektir. Doğruladığınız numarayı değiştirmek için hesap ayarlarınızdan yeni bir doğrulama kodu almayı deneyebilirsiniz.
  Yeteneklerim Ne İşe Yarar ?
  Yüklenen görevlerden haberdar edilmeniz için yeteneklerinizi dikkate alıyoruz. Ayrıca profilinizi inceleyen şahısların ve kurumların görebileceğinide unutmayınız. Bu sebeple yetenekler kısmının boş bırakılmaması önerilir.
  Şifremi ve/veya Kullanıcı Adımı Unuttum
  Şifremi unuttum linkine tıklayarak açılan pencerede kayıtlı e-posta adresinizi ilgili alana girmelisiniz. Şifrenizi değiştirebilmeniz adına gerekli talimatlar içeren mailiniz e-posta kutunuza gönderilecektir. Şayet e-posta kutunuza bir mail gelmiyor ise muhtemelen kayıt olurken yanlış eposta bilgisi girmişsinizdir. Bu durumu düzeltebilmek adına tarafımıza mail ile bildirebilirsiniz.
  Hesap Silme
  Hesabınızı silmek için lütfen ogrenciyegelir@gmail.com adresine mail atınız veya iletişim sayfamızdan bize yazabilirsiniz. Takriben iki hafta içerisinde hesabınız silinecektir.
  Görev Süreci
  Kişisel Veriler ve Gizlilik
  Görevi yükleyen kullanıcı anonim olarak yüklemektedir. Hiçbir şekilde kullanıcı adı veyahut iletişim bilgileri gösterilmemektedir. Dolayısıyla teklifi seçtiğinde ve ödemesini yaptığında kullanıcıyla iletişime geçme yükümlülüğü bulunmaktadır. Teklif veren kullanıcının iletişim bilgileri ve adı soyadı, yalnızca görev sahibi kullanıcısı ile paylaşılacaktır. Görev sürecinin dışında hiçbir kimsenin iletişim bilgilerini görmek mümkün olmayacaktır. Görev süreci bittiğinde profilinizden kaldırmanız halinde o görevin kime ait olduğu bilgisi kalıcı olarak database'den silinmektedir. Kimse bu veriyi bizden talep edememektedir.
  Coin Nedir ?
  Her yeni kayıtlı kullanıcımıza 2 adet ücretsiz Coin sunuyoruz. Bu Coinlerinizi kullanarak görev açabilir veya bu görevlere teklif verebilirsiniz. Coin hakkı elde etmek için hesap ayarlarınızdan coin ekle sayfasına girerek daha detaylı bilgi edinebilir ve ücretsiz coin kazanmanın yollarını inceleyebilirsiniz. Birden fazla hesap açanlar elbette kalıcı olarak banlanacaktır. Ayrıca telefon numarası doğrulamasının önemli olduğunu unutmamak gerekir.
  Teklif Verme
  Bir göreve teklif verdiğinizde, görev sahibine sms gidecektir. Görev sayfasından sizin iletişim bilgilerinize doğrudan ulaşabilecektir. İletişim bilgilerinizi siz ve görev sahibi dışında kimse göremez. Bu sebeple sor&cevapla kısmına iletişim bilgilerinizi bırakmayınız. Bu etik olmayan davranışınız hesabızın askıya alınmasına sebep olacaktır.
  Teklif İçin Girilen ücret Önemli mi ?
  Bazı ilanlar için sadece başvurmak adına 10 tl gibi afaki bir rakam girilebilirsiniz. Staj ve part-time iş ilanları gibi peşin para dönmeyen ilanlar için para ticareti üzerimizden geçmeyecekse verdiğiniz teklif miktarının önemi yoktur. 10 tl gibi bir teklif ilan sahibine hoş görünmek için verilebilir. Sizinle iletişime geçtiğinde detaylarını görüşebilirsiniz. Anlaştıktan sonra teklifinizi güncelleyebilirsiniz.
  Teklif Alma
  Görevi yüklediğinizde yaklaşık 30 dakika içinde teklifler gelir. Teklifler site üzerinden yapılır.Mail ve sms yoluyla görev sahibine ücretsiz olarak iletilir.
  Teklif Seçme
  5 teklif hakkı ile sınırlandırılmış olan görev ilanında teklifler listelenmektedir. Görev sahibi tüm teklifleri ve bu kişilerin iletişim bilgilerini görebilir. İster verilen teklifin miktarına göre isterse özgeçmişine ve yaptığı işlere bakarak kendilerine ulaşabilirsiniz. Görevin yapımına başlanması için ödemeyi karşı tarafa yapabilir ya da size güven olması açısından bizim havuz hesabımıza yatırabilirsiniz. Tarafımıza yatırıldıktan sonra ulaşır ulaşmaz hemen onaylamaktayız. Onay ile birlikte kullanıcımıza sms ve mail gitmektedir. Kendisi ile iletişime geçip, yapım sürecini takip etme yükümlülüğünüz bulunmaktadır. Teklif veren kullanıcımız sizin bilgilerinizi göremez ve size ulaşamaz.
  Seçilen Teklifi Değiştirme
  Seçtiğiniz teklifi değiştirmek istediğinizde gerekçeleri ile beraber tarafımıza yazmanız beklenmektedir. Eğer teklif sahibi de onay verirse bu işleme teklifi değiştirmek için hiçbir engel yoktur. Ücreti ödenen teklifi, teklif verenin haberi olmadan değiştirmek mümkün değildir. Değiştirmek istediğiniz teklifin varsa ücret farkı ödenmelidir.
  Göreve Soru Sorma ve Yorum Yazma
  Eksik anlatılmış bir şey var ise görev sahibine iletilmek üzere soru sorabilirsiniz. Yazılan yorum ve sorularda iletişim bilgisi paylaşmak etik olmayan ve yasak bir davranıştır. İletişim bilgisi paylaşılması veya başka bir etik olmayan davranış halinde varsa Coin miktarınız düşürülebilir ya da hesabınız askıya alınabilir. İletişim bilgileriniz yalnızca teklif verildiğinde görev sahibi ile paylaşılmaktadır. Görev sahibi iseniz, Mail almak istemiyor ve soru&yoruma kapatmak istiyorsanız görevi silebilirsiniz. Ödenen bir teklif var ise silme işleminden etkilenmeyecektir.
  Görev Sahibi Yorum Bırakanlara Ulaşabilir mi?
  Görev sahibi teklif verenlere ulaşabilmektedir. Ancak bazılarınız teklif vermeden yorum bırakarak ulaşılmayı beklemekte. Bu sebeple görev sahibi yorum yazanlara ulaşmak isterse coin karşılığında iletişim bilgilerinize ulaşabilir.
  Ücreti Site Üzerinden Ödemenin Faydaları Nelerdir ?
  Ogrenciyegelir üzerinden ücretli görevler yapıldığında yapan kullanıcımıza güçlü bir referans olacaktır. Ödemeyi yaparken bizi aracı kılmak zorunda değilsiniz ancak hem yapan kullanıcının profilinde referans olarak gözüksün hem de yaptıran daha güvenli bir hizmet alımına sahip olsun diye komisyonsuz bir şekilde aracı oluyoruz.
  Ödeme Yöntemi Nasıldır ve Ne Zaman Onaylanır ?
  Görevi tamamlamasını istediğiniz teklif sahibinin göreve başlayabilmesi için öncelikle teklifte belirttiği ücreti ister EFT ile ister Izyilink Online Ödeme seçeneği ile ödemenizi gerçekleştirip, görevinize başlanmasını sağlayabilirsiniz. Ödeme yaptıktan sonra ödedim butonlarını kullanmalısınız. Bizi haberdar etmeniz için butonlara basmanız önemlidir. Hesabımıza yatırılan ödemeleri takriben 1 saat içerisinde onaylıyoruz. Doğrudan kendisinin hesap bilgilerini isteyebilir ve ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ancak herhangi bir risk durumunda size yardımcı olamayacağız. Haftasonu için ödeme yapmanız gerekiyorsa iyzilink kullanmanız önerilir.
  Nasıl Teslim Alınması Gerekiyor ?
  Tamamlanan görev, görev saihibinin istediği doğrultuda teslim edilmesi gerekmektedir.
  Teslim Tarihi Ne Kadar Önemli ?
  Görevin teslim tarihi görev düzenle diyerek ertelenebilir. Vaktinde bitirilmeyen görevlerin ücreti iade edilir. Ek süre verilmiş ise görev sahibinin teslim tarihini uzattığına dair teklif sahibine yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Görev ilanındaki tarihi de güncellemeyi unutmamanız rica olunur. Süresi geçen ilanlar güncellenememektedir.
  Teklifi Onaylama
  Teslim aldığınız görevi, görevin sayfası üzerinden onaylamanız gerekir. Görevi yerine getiren kullanıcımız hakkında değerlendirme yapabilirsiniz. Onayladığınız taktirde havuzda bulunan ücreti karşı tarafa aktaracağız. Görev yükleyen teslim aldığı görevi onaylamayı unutursa üzerinden 5 gün geçmesi halinde tarafımıza ekran görüntüleri ile beraber atılması gerekmektedir. Manuel bir şekilde tarafımızdan onay verilecek ve teklif sahibi hakkında hiç bir değerlendirme puanı ve yorumu yapılmayacaktır.
  Teklif Sahibine Ödeme
  Görev sahibinin yatırmış olduğu ücret, görevin yükleyen tarafından onaylanmasından sonra teklif sahibinin hesabına 1-3 gün içerisinde yatırılır. (Tercihen pazartesi-cuma günleri)
  Başlanan görevi iptal Etme
  Teklif veren kullanıcının haberdar edilmesi ve tarafımıza iptal gerekçeleriyle beraber iptal edilecek görevi mail yoluyla ulaştırılması gerekmektedir. Ücret iadesi yine 3 gün içerisinde gerçekleştirelecektir. Ödemesi tarafımıza ulaştırılan teklif verenin görev iptaline onay vermemesi halinde görev iptal edilmeyecektir.
  Uyuşmazlıklar - Görevin Yapılmaması veya Eksik Yapılması
  Teslim edilen görev eksik yapılmış veya bazı yeterlilikleri karşılamıyor ise tarafımıza gerekçelerinizi ve teslim aldığınız göreve dair dökümanları mail yoluyla iletmelisiniz. Gerekli incelemeler sonunda eğer istenilenin %70ini karşılamıyor ise ücret iadesi yapılır. Eğer %70in üzerinde ise ücret paylaşımı için karar verilir. Ücret paylaşımı ve tamamının iadesi gibi işlemlerde gerek görülmesi halinde ogrenciyegelir hakem atayabilir. Atayacağı bu hakem için ücretin %25inden fazla olmayacak şekilde ücret talep etme hakkını saklı tutar. Taraflar isterse ücret paylaşımını dilediği şekilde yapmakta özgürdür. Ogrenciyegelir'in dikkat edeceği hususlar girilen görevin beklentilerinin netçe ifade edilmiş olmasına ve varsa whatsapp görüşmeleri ve mailleşmelerdir.
  Görevini Yapmayanlar Hakkında Ne Olur ? – Ceza Süreci
  OgrenciyeGelir, görevin yapılmadığı veya eksik yapıldığı konusunda şikayet alması veya tespit etmesi halinde teklif sahibinin OgCoinlerinin sıfırlanması gibi veyahut bir süre teklif verememesi gibi cezalar verme hakkına sahiptir. Ayrıca kullanıcıları siteyi kullanamaması adına IP adresi ve tel no ile banlama hakkına sahiptir.
  Puanlama ve Yorum
  Görev onaylandığında panel açılır. Görevi yapan kullanıcımız hakkında, kurduğu iletişim ve göreve olan ilgisi üzerine memnuniyetinizi belirten 5 üzerinden bir değerlendirme reytingi girer ve hakkında yorum yaparsınız.
  Görevi Kalıcı Olarak Silme
  Profilinizde yer alan yüklediğim görevler kısmında bulunan görevin üzerinde ki sil butonunu kullanarak kalıcı olarak silebilirsiniz.
  Coin Kullanımı ve Satın Alma
  Neden Coin Satıyorsunuz ?
  Eskiler bilir ki, görevlerin yapımı için görev sahibinden komisyon alınırdı. Ancak teklif verenlerin fazla iyi niyeti sebebiyle görev sahibine komisyon ödetmemek için çaba sarfetmeleriden ötürü ve teklif verirken iletişime geçince konuşuruz nasıl olsa diyerek incelemediği halde yapamayacağı görevlere bolca teklif atılmasından ötürü bu yöntemi uygulamaya başladık. Daha iyisini bulana dek en iyisinin bu olduğuna inanıyoruz. Kiminiz görev sahibini ikna edip ödenen hizmet bedelini de kendinize almaya çalıştığınızda göz yumuyorduk. Ancak birden fazla hesap açıp 5 teklif kapasitesini dolduranlarınız oluyordu. Yeni arkadaşlarınızın da siteden faydalanmasını istiyoruz. Bu yapılanların önüne geçmek için şimdi her yeni kullanıcımıza ücretsiz 2 adet Coin veriyoruz. Coinlerinizi her yerde kullanmayacağınız için yeni kullanıcılara fırsat kalıyor. Bu haklar akıllıca kullanıldığında en az 1 adet görev yapmış olacaksınız. Yaklaşık 20-40 tl hizmet bedeli görev sahibine yansıtılırdı. Bu miktarı bize vermek yerine teklife 4 tl ödemek ve masrafı teklifinize yansıtmak sizler için daha ekonomik bir yol olmaktadır.
  Coin Paketi Satın Alsam Hemen Yüklenir mi ?
  iyzilink online ödeme ile ödeme yaparsanız 7/24 hızlı destek sağlıyor olacağız. Ödeme yaptıktan sonra ödedim butonuna basmayı unutmayınız. Bizi anlık haberdar etmeniz için butonlara basmanız önemlidir. Her şeyi otomatik beklemeyiniz lütfen :)
  Teklifimi Silersem Coinimi Geri Alır mıyım?
  Maalesef geri alamazsınız. Görev sahibi ile iletişime geçmiş sayılırsınız.
  Teklifimi Güncellersem Coinimden Düşer mi?
  Hayır tabii ki düşmeyecektir. Görev sahibi ile pazarlık serbesttir :)
  Coin Paketi Satın Alırsam Kazanacağım Garanti mi?
  Genel ortalamanıza bakıldığında 3 tekliften 1 tanesinden para kazanmışsınız. Eğer vereceğiniz teklifi görev sahibi başkasıyla konuşmadan verebilirseniz, uçuk rakamlar vermezseniz, karşı taraf ile kibar konuşursanız 5 adet coinlerinizden en az 1-2 görev alabilirsiniz.
  Blog Yazarlığı
  Blog Yazarak Nasıl Kazanılır ?
  Okuyucularınız ya da profilizi inceleyen müşteriler size ulaşabilmek adına blog yazınızın sayfasında bulunan destekleme butonuyla maddi destekte bulunma suretiyle size dilediği mesajı ve iletişim bilgilerini gönderebilecektir. İster niyeti tanışmak olsun isterse size iş teklifinde bulunmak olsun, maddi destekte bulunmadan ve sizinde onayınız olmadan size ulaşmak mümkün olmayacaktır.
  Ayrıca sitenin elde ettiği gelir ile arama motorlarınca uygun bulunan ve editörlerimizin yayınladığı hemen hemen her yazınız için minumum 1 tl olacak şekilde ilk desteklerinizi biz vermekteyiz.
  Destekleme Miktarının Ne Kadarı Ne Zaman Hesabıma Yatar ?
  Desteklenen para miktarının %20si diğer seçkin blog yazarlarına dağıtabilmek ve reklam yoluyla yazılarınızı daha fazla kitleye ulaştırabilmek üzere havuzda toplanacaktır. Çekebileceğiniz minumum tutar 10 tl'dir. Yatırılan tutarlar kredi kartı ile ödenmesi sebebiyle tarafımıza 14 ile 21 gün süreyle yatmaktadır. Destek aldığınız tutar takriben size 14 gün içerisinde yatırılacaktır.
  Blog Yazdım Ancak Coinim Artmadı !
  Yayınladığınız her blog yazısı editörlerimiz tarafından incelenmektedir. Editörlerimiz tarafından uygun görülen her yazınız blog sayfamızda yayına alınmaktadır. Bu yayına alınan her yazınız için Coininiz 3'ü geçmeyecek şekilde 1 arttırılacaktır. İncelenip yayına alınma süresi 24 saati bulabilir. Başka yazıları tekrar eden blog yazılarınız onaylanmayabilir.
  Gelir Ortaklığı
  Gelir Ortaklığı Nedir
  Size verilen referans linkiniz ile gelen üyeler sizin alt üyeniz olacaktır. Bu üyeler sitede yaptığı işlerden size para kazandıracaktır. Detaylar için footer kısmında bulunan gelir ortaklığı sayfamızı inceleyebilir.
  Ücreti Ne Zaman Alırım ?
  Kazandığınız ücreti iletişimden bize yazarak talep edebilirsiniz.
  Görev Sayfasında Ki Paylaş Butonlarını Kullanarak Kazanmak
  Sosyal medya butonları size ait linkleri barındırmaktadır. Bu butonları kullanarak yaptığınız paylaşımlar ile gelen kullanıcılardan para kazanabileceksiniz.
  Staj
  Staj Yeri Bulma
  Staj bulma sürecini sizler için kısaltıyoruz. Sadece butona basarak şirketlerin panelinde görünmenizi sağlıyor ve sizi arzulayan şirketlerin "stajyerim olur musun?" diye sizin peşinize düşmesini istiyoruz. Belki de bu sefer siz öğrenciler, şirketler için "biz size dönüş yaparız" dersiniz.
  Stajyer Bulma
  Stajyer bulmak için stajyer bulma panelimizi ücretsiz kullanabilirsiniz. Ayrıca tarafımıza ulaşarak sizin yerinize bulmamızı isteyebilirsiniz. Staj sayfasından Kurumsal butonuna tıklayarak açılan panelden aradığınız stajyerin özelliklerini filtreleyebilirsiniz. Aynı anda en fazla 3 özellik girilebilir. Herhangi butonunu seçerek aratırsanız girdiğiniz 3 özellikten birini karşılayan stajyerler listelenecektir.
  Kariyer
  Bizimle Çalışmak İster Misiniz ?
  Tarafımıza hangi pozisyonda çalışabileceğinizi anlatan bir mail ile ulaşarak bildirebilirsiniz. Tercihen gönüllü öğrenciler arıyoruz.